Ką būtina žinoti apie žvyrą?

Statybų pramonė neįsivaizduojama be žvyro. Ši medžiaga dažnai yra naudojama ir atliekant lauko darbus. Žvyro svarba  bei nauda statybų pramonėje neabejoja niekas. Ką yra būtina žinoti apie šią medžiagą? Apie tai ir pakalbėsime plačiau.

ŽvyrasKas yra žvyras? Ko gero, dauguma žmonių, paklaustų, kas yra žvyras, atsakytų, jog tai medžiaga, kuri labai dažnai yra naudojama statybų metu, tačiau retas galėtų pateikti tikslesnį šios medžiagos apibūdinimą. Kalbant  apie tikslesnę žvyro sąvoką, reikia pasakyti, jog žvyru yra vadinama biri nuosėdinė uoliena, kuri yra sudaryta iš dviejų komponentų – smėlio bei žvirgždo. Pasitaiko atvejų, kuomet žvyre yra randamos smulkios molio dalelės. Kur susidaro ši medžiaga? Atsakant į šį klausimą svarbu paminėti, jog žvyras dažniausiai susidaro jūrų ir upių pakrantėse.

Kaip jau buvo minėta, žvyras dažniausiai yra naudojamas statybų ar lauko darbams atlikti, tačiau šios medžiagos panaudojimas yra šiek tiek platesnis – žvyras naudojamas ir keliams tiesti, sausinti, be to, žvyras yra svarbi betono sudedamoji dalis. Kaip rodo statistika, per pastarąjį dešimtmetį mūsų šalyje buvo išgauta šiek tiek daugiau nei 300 000 tonų šios medžiagos.

Jei yra vykdomos didelio mąsto statybos, natūralu, jog yra sunaudojami didžiuliai kiekiai šios medžiagos. Tokiu atveju verta pagalvoti ir apie tai, kaip patogiau transportuoti šią medžiagą. Esant tokiai situacijai, gali praversti technikos nuoma – šiandien yra daug įmonių, kurios siūlo technikos priemonių, tokių medžiagų, kaip žvyras, transportavimui. Kuo jums gali būti naudinga technikos nuoma? Vykdant statybas daugelis žmonių savo namuose neturi technikos priemonių ar įrangos, kurios dėka statybos būtų vykdomos lengviau ir paprasčiau. Tą patį galima pasakyti ir apie priemones, kurios yra skirtos žvyro ar kitų tokio pobūdžio medžiagų transportavimui – ko gero, retas iš jūsų savo namuose turi specialius vežimėlius ar karučius, kurie yra skirti žvyrui pervežti, tuo tarpu išsinuomoję tokią priemonę greitai bei saugiai pervešite žvyrą į reikiamą vietą.

Iš kur gauti puikios žvyro? Tai dar vienas klausimas, su kuriuo dažnai tenka susidurti? Reikia pabrėžti, jog yra nemažai žmonių, kurie stengiasi rasti žvyro savarankiškai – dažniausiai jo ieško upių pakrantėse. Vis dėlto, šis būdas pareikalauja labai daug laiko sąnaudų, be to, negali būti tikri, jog rastas žvyras bus puikios kokybės. Tokiu atveju geriausia yra kreiptis įmones, parduodančias žvyrą. Tai daryti yra verta dėl kelių priežasčių: visų pirma, būsite tikri, jog įsigijote puikios kokybės žvyrą, nereikės gaišti laiko, be to, jis bus pristatytas tiesiai į namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>