Židiniai ar krosnelės? Ką rinktis?

Labai sudėtinga vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, ką geriau rinktis: židinį ar krosnelę, tačiau tiek židiniai, tiek ir krosnelės turi savo pranašumų bei trūkumų. Ilgą laiką židiniai buvo siejami su prabanga, tačiau kaip yra šiandien? Dar 19 amžiuje židinys namuose tapo ne tik funkcionalia šildymo sistema, bet ir interjero detale. Ar būtent židiniai garantuoja, kad namai tikrai atrodys prabangiai?

židiniaiKrosnelės paprastai būna pigesnės nei židiniai, renkantis, ko labiau norite: židinio ar krosnelės, turėtumėte žinoti, kad kokybiški ir prabangūs židiniai kainuos maždaug 3-4 kartus brangiau už krosneles. Taigi, tiems, kuriems aktualiausias klausimas yra šildymo įrangos kaina, patartina rinktis krosneles, nes jos kainuos pigiau už židinius, tačiau nenusileis ir kokybe.

Kitas dalykas, kuris tikrai svarbesnis už kainą –  šildymo sistemos saugumas. Ekspertai teigia, kad šiuo klausimu židiniai tikrai lenkia krosneles. Jie laikomi kur kas saugesniais – būsite tikri, kad jokios kibirkštys neiššoks ir nesukels gaisro. Žinoma, negalima teigti, kad krosnelės tikrai sukels gaisrą, tiesiog joms keliami didesni priešgaisriniai reikalavimai. Tą būtinai reikia turėti omeny.

Dar vienas dalykas – patalpos dydis. Jei norite apšildyti dideles patalpas, tam geriausiai tiks židinys, o jei patalpa nėra labai didelė, rinkitės krosnelę. Šis patarimas tinkamas tik standartiniams sprendimams, nes esti daugybė židinių ir krosnelių modelių, skirtingų savo techniniais parametrais bei galimybėmis. Kartais moderni krosnelė gali šildyti efektyviau ir daugiau nei klasikinis židinys ar atvirkščiai.

Ką reikėtų apgalvoti, prieš įsirengiant židinį arba krosnelę? Pirmiausia apgalvokite, kokio dydžio yra jūsų namu, buto, sodybos kvadratūra ar patalpų tūris. Skaičiuoti kvadratiniais metrais nėra labai tikslu, nes lubų aukštis įvairiose patalpėlėse gali ir ženkliai skirtis, tačiau standartinis židinio ugniakurų ir krosnelių šiluminės galios matavimo vienetas yra kW/m2, apskaičiuotas prie standartinio 2,5m lubų aukščio.

Turėdami šiuos duomenis kreipkitės į židinių specialistą, kuris padės Jums apsispręsti, kuris variantas jums tinkamesnis: židiniai ar krosnelės. Žinoma, tai galite nuspręsti ir patys, tačiau, jei neketinate patys montuoti šildymo įrangos, ši informacija bus reikalinga ir apskaičiuojant preliminarų medžiagų kiekį ir, žinoma, kainą.

Taigi, apgalvokite, kurie kriterijai Jums patys svarbiausi ir pagal tai rinkitės Jums tinkamiausią variantą. Kas tai bebūtų, ar krosnelės, ar židiniai, nereikėtų prioritetu laikyti šildymo įrenginio išvaizdos – tai ne tik interjero detalė, bet ir funkcionalus įrenginys, užtikrinantis Jūsų namams šilumą ir jaukumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>