Šiuolaikinis vonių restauravimas ir vonios remontas

Dažnai prisireikia remontuoti ne tik svetaines, miegamuosius, prieškambarius, virtuvę, bet ir vonios kambarį. Įprastų gyvenamųjų kambarių remontas ne tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, bet ir yra kur kas paprastesnis. Tereikia perdažyti ar pertapetuoti sienas, perkloti grindis, parinkti naujus baldus. O štai vonios kambario remontas yra kur kas sudėtingesnis procesas, nes dažnai prireikia ir keisti senus vamzdžius, santechniką, išmontuoti vonią ir klozetą. Virš vonios dažnai būna išklotos plytelės, tad prireikia jas išdaužyti. Be to, dažnai kyla problemų su senos vonios išgabenimu, taigi gal geresnė išeitis – vonių restauravimas arba kitaip – vonių remontas?

Vonių restauravimasVonios remontas kainuoja gana brangiai, tad dažnai žmonės tiesiog neturi susitaupę reikiamos sumos pinigų. Ypač dažnai tai nutinka pensininkams, kurie gyvena senos statybos namuose, „tarybiniais“ vadinamuose butuose. Tokiems žmonės parankiausia rinktis ne kapitalinį, bet kosmetinį remontą. Kosmetinis remontas kainuos kur kas pigiau. Į tokį remontą įeina iškritusių plytelių keitimas, sienų dažymas, senų vonių restauravimas ir kiti panašūs darbeliai. Jei vonia tiek šiek tiek nusidėvėjusi, gali pakakti ir smulkaus remonto, t. y. padažyti nusilaupiusias vietas. Tačiau dažna vonios būna gerokai apsilaupiusios, vietomis atsiradusios didžiulės kitų spalvų dėmės, taigi smulkus kosmetinis vonios remontas čia jau nebepadeda – reikia kviestis vonių restauravimo paslaugas teikiančius meistrus.

Nemaža užduotis – rasti patikimus vonių restauratorius. Internete gausu skelbimų, tačiau ne visi restauratoriai yra patikimi, ne visi suteikia garantijas. Paprastai gerai dirbantys meistrai suteikia apie 5-erių metų garantiją. Jeigu meistras išsisukinėja nuo klausimų ir vengia atsakyti, ar suteiks garantiją, vertėtų suabejoti jo kompetencija. Taip pat svarbu pasiskaityti atsiliepimus internete apie tam tikrų paslaugų tiekėjų atliekamų darbų kokybę. Galimą broką išduoda keli dalykai. Pirma, skirtinga restauruotos vietos spalva. Antra, restauruotosios vietos plika kimi neturi matytis. Trečia, vertėtų suabejoti, jeigu meistras užtruko labai trumpai, ypač jei voniai reikėjo ne tik kosmetinio remonto.

Reikėtų pasiteirauti, ir su kokiomis medžiagomis atliekamas vonių restauravimas. Šiandien dažnai pasirenkamos ekologiškos medžiagos, o dirbama taip, kad po darbų nelieka nei dulkių, nei statybinių nuolaužų. Jei vonia labai nusidėvėjusi, tikriausiai vonios remontas jai nebepagelbės. Stengiantis išvengti didžiulių išlaidų ir kapitalinio remonto, galima rinktis specialius akrilinius vonių įdėklus. Kitaip tariant, į jūsų senąją vonią bus įdėta visiškai nauja vonia, sutaupysite nemažai pinigų ir džiaugsitės ne ką prastesniais rezultatais, nei kad jei būtumėte įsigiję kelis tūkstančius litų kainuojančią vonią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>