Žieminės ir vasarinės padangos nuo šiol žymimos ir lipdukais

Vasarinių padangų pirkimas – ne ką mažiau atsakingas procesas nei žieminių padangų įsigijimas. Taigi ką apie tai turėtų žinoti vairuotojai? Kasmet vyrauja ta pati tendencija: daugiausia žmonių blaškytis ieškodami naujų padangų ima maždaug lapkričio ir balandžio mėnesiais – kai ateina metas keisti žiemines padangas vasarinėmis ir atvirkščiai. Pabandysime papasakoti, kas svarbu, kai perkamos vasarinės padangos. Nuo 2012 metų pavasario padangomis prekiaujantiems prekybos centrams ir auto dalių salonams pradėtos taikyti tam tikros taisyklės. Tai yra, ant visų parduodamų padangų turi puikuotis lipdukai, žymintys pagrindines padangų savybes, aktualias vairuotojams: kiek padangos yra ekonomiškos, ar jos leidžia automobiliui išlikti stabiliam važiuojant šlapia, drėgna danga bei lipdukas nurodo padangų triukšmo lygį. Šiuos kriterijus turi atitikti ir padangos mikroautobusams, sunkvežimiams bei kitoms transporto priemonėms.

vasarinės-padangosLipdukai, beje, gali ir nurodyti informaciją, kada padangos pagamintos. Klijuoti lipdukus privaloma tik ant tų padangų, kurios pagamintos buvo po 2012-ųjų liepos 1 dienos. Sistemą suprasti nesunku, nes padangų kokybė klasifikuojama pagal abėcėlės raides, pavyzdžiui, F raidė gali nurodyti, kad padangos kokybė yra tarp geros ir vidutiniškos, tuo tarpu A raidė nurodo, kad padangas yra pačios aukščiausios kokybės ir atitinka visus šiuolaikinius standartus padangų gaminimo srityje.

Minėtosios vasarinės padangos gali būti žymimos net keliomis raidėmis. Pavyzdžiui, padangos savybės ant šlapios kelio dangos gali būti žymimos C raide, tuo tarpu triukšmo lygio parametras pažymėtas raide A ir taip toliau. Taigi pats vairuotojas jau gali nuspręsti, kas jam yra svarbiau: ar kad automobilis važiuotų tyliai, ar kad slidžiame kelyje mažiau slystų, ar kad padangos tarnautų kuo ilgiau – anaiptol ne vieną ir ne du sezonus. Iki šiol informaciją tiek apie vasarines, tiek apie padangas mikroautobusams, tiek apie kitus gaminius suteikdavo konsultantai.

Nesuklysime teigdami, kad tam tikrą informaciją gudrūs vadybininkai šiek tiek pagražindavo norėdami greičiau parduoti gaminius ir pritraukti klientų. Šiandien konsultantai turi mažiau galios, nes ir pats žmogus mato padangų savybes ir parametrus. Konsultantai gali daugių daugiausia patarti, kokios rūšies ir kokio gamintojo padangas rinktis bei paaiškinti, ką reiškia vienoks ar kitoks ant padangų besipuikuojantis žymėjimas. Visos tiek ir žieminės, tiek ir vasarinės padangos yra testuojamos, o jų kokybę nurodo ne tik šios trys išvardintos savybės, bet ir daugelis kitų savybių, todėl šis žymėjimas kai kuriems vairuotojams visgi neatrodo patikimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>