Darbo skelbimai užsienyje

Dažniausiai jau nieko nestebina, kad internetinėje erdvėje gausu skelbimams skirtų svetainių. Šios svetainės tapo puikiu pakaitalu tradiciniais laikomiems popieriniams skelbimams. Vis dažniau tarp skelbimų svetainių atsiranda naujo pobūdžio paslauga – skelbimai užsienyje. Šioje skiltyje dažniausiai pasitaikantys skelbimai yra susiję su darbo paieškomis svečioje šalyje.

skelbimai užsienyjePastebima tendencija, kad asmuo ieškantis darbo Lietuvoje tai bando padaryti savo jėgomis. Tačiau norėdamas rasti darbo užsienyje kreipiasi į įvairias įdarbinimo agentūras. Šios agentūros reklamą apie savo veiklą paprastai skelbia įvairiuose skelbimų svetainėse. Tokių agentūrų siūlančių darbo užsienyje yra daugybė, todėl yra itin svarbu įsitikinti ar jos yra legalios. Svarbu įsitikinti ar darbą siūlanti agentūra egzistuoja, ar yra pateikusi informacinį pranešima apie savo veiklą Lietuvos darbo biržai ir panašiai. Taip pat verta pasidomėti atsiliepimais apie šios agentūros veiklą.

Svarbu suvokti, kad agentūros negali imti mokesčių už darbą, savo paslaugas darbo ieškantiems asmenims jos privalo teikti nemokamai. Tačiau nors Lietuvos įstatymai draudžia imti pinigus už įdarbinimo paslaugas, kartais atsiranda skelbimų, kuriuose įdarbinimo agentūros prašo išankstinio apmokėjimo. Mokėdami pinigus tokioms agentūroms, rizikuojate būti apgauti ir už tai negauti jokios paslaugos. Kartais net ir legaliuose įdarbinimo agentūrose draudimas imti mokesčius yra apeinamas prašant sumokėti už vertimo paslaugas ar dokumentų tvarkymą.

Nusprendus naudotis agentūros paslaugomis patartina itin atidžiai išanalizuoti sutartį, ypač agentūros įsipareigojimus dėl teikiamos paslaugos įvykdymo. Sutartyje privalo būti nurodyti  agentūros įsipareigojimai bei teikiamos paslaugos, ieškančio darbo asmens įsipareigojimai, taip pat agentūros atsakomybė neįvykdžius arba nepilnai įvykdžius savo įsipareigojimus bei nesutarimų sprendimo tvarka.

Tačiau jūs nebūtinai privalote naudotis įdarbinimo agentūros paslaugomis norėdami susirasti darbą svetur. Tam puikiai tinka nemokami skelbimai internete, kuriuose patys galite įdėti skelbimą apie ieškomą darbą. Skelbime svarbu nurodyti kokio darbo ieškote, nes tiksliai suformuluoti pageidavimai leis greičiau pasiekti norimų rezultatų. Geriausia, kad skelbimas būtų informatyvus, lengvai įskaitomas bei trumpos apimties. Svarbu nurodyti įgytą išsilavinimą, darbo patirtį, savo gebėjimus, mokamas kalbas ir panašiai. Skelbime taip pat vertėtų nurodyti darbdavius dominančią informacija, pavyzdžiu ar ieškote nuolatinio ar sezoninio darbo, ar galėsite dirbti pilnu ar puse etato.

Nemokami skelbimai yra itin puikus sprendimas norint greitai ir be finansinių įmokų įkelti norimą skelbimą. Nepamirškite, kad galite ir patys ieškoti darbo pasiūlymų, nes internetinėse skelbimų svetainėse jų rasite šimtus ar net tūkstančius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>