Žalioji santechnika – pirmieji žingsniai

Kuomet pradedama kalbėti apie ekologiją ir apie "žaliąją" statybą, atsiranda keletas dalykų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti. Siekiant vadovautis ekologija pagrįstomis idėjomis, santechnika taip pat turėtų būti įrengta tinkamai. Ekologiškai įrengta santechnika gali sumažinti energijos sąnaudas, apsaugoti nuo kenksmingų medžiagų patekimo ir neteršti gamtos.

santechnikaJei gyvenate senos statybos name, ko gero gali būti sunku jį paversti "žaliuoju" namu, ypač kalbant apie anksčiau įrengtą santechniką. Tačiau tai nėra neįmanoma, bet gali pareikalauti nemažų išlaidų. Ir visiškai kita situacija yra kuomet statomas naujas namas. Šiuo atveju galima pasirinkti ne tik ekologiškus santechnikos įrenginius, tokius kaip indaplovės ar skalbyklės, bet ir pasirūpinti ekologiška nuotekų sistema ir pan. Tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju vadovaujantis ekologija grįsta pasaulėžiūra, galima ženkliai sumažinti vandens ir energijos sąnaudas, kas ilgainiui papildys ir piniginę. Tad investicijos neabejotinai pasiteisins.

Žinoma, išlaidų už komunalines paslaugas tėra tik akivaizdūs faktai, kuriuos galima pastebėti plika akimi. Tačiau svarbu žinoti, jog rinkdamiesi ekologišką gyvenimo būdą atliekate kur kas daugiau, nei paprasta taupymo programa. Naudojantis ekologiška santechnika, gersite švaresnį vandenį, kas atsispindės jūsų ir jūsų namiškių sveikatoje. O juk žmonės dažnai nesusimąsto kaip smarkiai gali pakenkti nešvarus vanduo… Su juo perduodama daugybė ligų, o turint omenyje, kad didžiąją žmogaus kūno dalį sudaro vanduo, galima tik įsivaizduoti kiek kenksmingų medžiagų kiekvienas iš mūsų nešiojamės savo kūne.

Kalbant apie energijos sąnaudas taip pat svarbu paminėti, jog tinkamai įrengus santechniką, galima nemažai sutaupyti. Didžiausi nuostoliai patiriami namuose, kuriuose yra neizoliuoti vamzdžiai. Karštam vandeniui keliaujant tokiais vamzdžiais (tai ypač aktualu radiatoriais šildomuose namuose gyvenantiems žmonėms) prarandama didelė dalis šilumos, kuri galėtų būti panaudota kryptingai. Lygiai ta pati situacija yra ir su karštu vandeniu, kuris keliauja per vamzdžius iki maišytuvo. Žinoma, galima ir pasidžiaugti taupiais įrenginiais, tokiais kaip skalbyklės. Joms nereikalingas tiesiogiai tekantis karštas vanduo, todėl reikiamą jo kiekį šios mašinos pasigamina pačios, priklausomai nuo pasirinktų nustatymų. Taigi, vamzdžių izoliacija galėtų padėti sutaupyti ir išleistų mažiau nepanaudotos šilumos į aplinką. Taip pat, norint ekologiškai ir taupiai administruoti savo išlaidas, reikėtų senus įrenginius pakeisti naujais, taip padidėtų jų efektyvumas ir būtų sumažintos išlaidos.

"Žalioji" santechnika yra kur kas naudingesnė ir sveikesnė, todėl jei jūsų tikslas – sveikas gyvenimo būdas, pasidomėkite kokiomis priemonėmis galite pagerinti savo buitį. Pradėkite nuo anksčiau minėtų punktų, o vėliau įjunkite vis daugiau "žalių" technologijų. Kurkite saugią ir sveiką aplinką savo vaikams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>