Kokie židiniai yra populiariausi?

Vėsaus klimato šalyse židiniai yra itin populiarūs. Ne išimtis ir mūsų šalis, kuomet turime skirtingus metų laikus, o šilčiausias iš jų tęsiasi gana trumpai, židiniai, šaltuoju metų laiku, tampa puiku pasirinkimu. Nepaisant to, kad židiniai šildo mūsų namus, reikia pabrėžti ir tai, jog ši detalė namams suteikia ypatingos prabangos ir jaukumo. Maža to, židiniai puikiai atrodo tiek modernaus, tiek klasikinio stiliaus namuose. Taigi, dėl visų šių priežasčių, židinius mūsų šalyje galima išvysti kone kiekvienuose namuose. Vis dėlto, židinių būna pačių įvairiausių, tačiau kurie yra populiariausi? Būtent tai ir aptarsime šiame straipsnyje.


Elektriniai židiniai

židiniaiBene pagrindinė priežastis, kodėl dauguma žmonių renkasi elektrinius židinius, yra itin paprastas bei patogus jų montavimas bei naudojimas. Žinant, jog dauguma šiuolaikinių žmonių yra užimti ir negali daug laiko skirti namų įrengimui bei jo priežiūrai, itin paprastas elektrinių židinių montavimas bei naudojimas neretai tampa lemiama priežastimi renkantis židinį. Gera naujiena ir ta, jog šios rūšies židinius galima pastatyti bet kurioje namų patalpoje – tiek jaukiame valgomajame, tiek erdvioje svetainėje. Kalbant apie elektrinius židinius, būtina pabrėžti ir tai, jog šio tipo židiniams kaminai nėra reikalingi. Šis privalumas yra ypač svarbus tiems žmonėms, kurie gyvena ne nuosavuose erdviuose namuose, o nedidukuose butuose. Na, o kalbant apie elektrinių židinių išvaizdą, galima išskirti vieną pagrindinį jų bruožą – elektriniai židinio ugniakurai atrodo itin elegantiškai.

Kieto kuro židiniai

Kieto kuro židiniai mūsų krašte ne ką mažiau populiarūs nei elektriniai židiniai. Vis dėlto, nors židinių populiarumas nė kiek nenusileidžia elektrinių židinių populiarumui, reikia pasakyti, jog lyginant su židiniais, kuriems reikalinga elektros energija, kieto kuro (kūrenami) židiniai tinka tik didelių, nuosavų namų gyventojams. Dar vienas trūkumas, kurį galima įžvelgti palyginus elektrinius bei kūrenamus židinius yra tas, jog pastariesiems reikia ne tik didelių kuro sąnaudų, bet ir skirti daug laiko jų priežiūrai. Laiko skirti kūrenamų židinių priežiūrai yra tiesiog būtina, kadangi netvarkingas židinys gali sukelti problemų. Būtent dėl šios priežasties, jog kūrenamų židinių priežiūrai yra būtina skirti daug dėmesio bei laiko, galima daryti išvadą, jog kūrenami židiniai nėra pats geriausias pasirinkimas tiems žmonėms, kurie yra labai užimti ar dėl tam tikrų priežasčių turi išvykti iš namų ilgesniam laikui. Tačiau neverta manyti, jog šios kieto kuro židinio kapsulės neturi jokių privalumų – šio tipo židiniai už elektrinius židinius yra pranašesni tuo, jog jie ne tik šildo, bet ir apšviečia patalpą, maža to, kūrenami židiniai yra galingesni, tad jų dėka be vargo apšildysite didesnes patalpas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>