Pavėsinės

Turbūt daugelis mūsų neįsivaizduoja sodybos, kurioje nebūtų pavėsinės. Dažnai joje galima pasislėpti ne tik nuo saulės, bet ir nuo lietaus. Tačiau, kaip turėtų būti statomos pavėsinės, kad jos būtų ne tik praktiškos, bet ir ilgaamžės? Kai kurie mūsų į sodybą atvažiuoja gana retai, pavyzdžiui, tik vasaros savaitgaliais ar atostogų metu, tačiau dažnai vis tiek norima turėti pavėsinę, tačiau, žinoma, į ją investuoti nesinori tiek daug.

PavėsinėsPirmiausia reikėtų nuspręsti, iš kokių medžiagų bus statoma pavėsine, taip pat nuspręsti, kokia danga stogui dengti bus naudojama. Kai kurie renkasi tokias medžiagas, kurios tarnaus tik vieną sezoną arba renkasi tokią dangą, kurią nesudėtinga būtų nuimti, nes kai kurie nerimauja, kad žiemos sezonu nuo sniego danga stogui dengti gali įlūžti.

Kokį pavėsinės dizainą pasirinkti? Čia jau priklauso nuo kiekvieno kūrybiškumo, finansinių ir lokalizacijos galimybių. Vis dėlto, geriausia rinktis tokią vietą, iš kurios atsiveria gražiausias sklypo vaizdas. Pavėsinės stiliui daugiausiai įtakos duoda jos stogas. Dažniausiai žmonės pasirenka medžio lenteles, tačiau variantų, žinoma, gali būti begalė. Ką pasirinkti, priklauso ir nuo asmeninio skonio, ir nuo finansinių galimybių. Šiandien rinktis tikrai yra iš ko: tereikia nuspręsti, kokios medžiagos atrodo geriausios jums.Medžio lentelės atrodo gana estetiškai, tačiau jau po poros metų praranda savo spalvą.

Statant pavėsinę, labai svarbų vaidmenį vaidina gruntas. Pavėsinės, kurios statomos ant juodžemio, labai greitai sukrypsta, todėl, norint, kad pavėsinės tarnautų kuo ilgiau, reikėtų to vengti.  Jei manote, kad galbūt vėliau norėsite pavėsinę perkelti į kitą vietą, pavėsinę galima statyti ant blokelių ar plytelių.

Taip pat apsvarstykite, ar pavėsinę statysitės patys, ar tai patikėsite kitiems. nors statytis patiems kainuoja pigiau, tačiau niekada negalite žinoti, ar tai, kaip statote pavėsinę, yra teisinga, ir ar ji po kiek laiko nesukryps, žinoma, jei nesate statybų specialistas. Pavėsinės gali būti statomos ir statybininkų – tai padeda sutaupyti laiko, be to, visada galite būti tikri, kad darbas bus atliktas profesionaliai, o jūs sutaupysite nemažai brangaus laiko.

Pavėsinės gali būti statomos ir renginiams – kaimo bendruomenės jau suprato, kaip tai gali būti naudinga. Esant įvairiems suvažiavimams, nereikia sukti galvos, kur kviesti svečius. Pavėsinės - puiki išeitis tiek šviečiant kaitriai saulei, tiek ir pliaupiant vasariškam lietui, taigi, jums nereikės rūpintis, kaip į savo namą sutalpinti tam tikrą skaičių svečių. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>