Pavasarinis namų tvarkymasis

Pavasarį imame skirti daugiau dėmesio namams sodui ir remontui, nes tuomet norisi viską sutvarkyti ir toliau gražiai gyventi. Ir remontuojame, ir taisome, ir tvarkomės.

Langų valymas

Sodas ir remontasVienas iš būdų paruošti namus ramiam vasaros sutikimui yra langų valymas. Nutirpus sniegams ant langų pasimato daug dėmių. Jeigu langai yra ir prie kelio kur nors, tada ir būna labai nutaškyti. Prailgėjus dienai ir saulė aukščiau pakyla, ilgiau šviečia į tuos stiklus. Tad kyla natūralus noras daugiau pasitvarkyti, pagražinti savo langus. Dėl to ir atsiranda poreikis valyti langus. Juos valome įvairiais būdais, bet dažniausiai perkame langų valymo skystį, kelias šluostes ir viską gražiai sutvarkome.

Sodo tvarkymas

Kitas namų tvarkymosi punktas – sodo parengimas. Reikia sukasti ir patręšti šiltnamius, daržus, nusiravėti ką nors, aprinkti lapus, jeigu ne viskas rudenį buvo sugrėbta. O tada jau prasideda daiginimo manija. Galima daiginti pradėti ant palangės, nusipirkus sėklų ir specialių indelių, o paskui viską sodinti į žemę.

Kosmetinis remontas

Dauguma žmonių būtent pavasarį nori padaryti nedidelį kosmetinį remontą, dažnai gegužę, kada mažiausiai lyja. Norisi persidažyti namą ar kokią vieną sieną padažyti. Kitiems prireikia pakeisti šiaurinę stogo dalį, kuri visada laikosi prasčiau ir galbūt pavasarį tai puikiai atsiskleidžia, ėmus kapsėti vandeniui. Remontas reikalingas norint palaikyti geresnę tvarką, tačiau taip pat jis gali ir labai gerai padėti susistatyti visus prioritetus į vietas. Kam leisite pinigus? Kelionėms ar namų priežiūrai? Pramogoms ar naujų dažų kibirėliui?

Tvarka sandėliukuose ir palėpėse

Galiausiai pats nemaloniausias darbas būna tvarkos darymas sandėliukuose ir palėpėse. Tuomet reikia surinkti viską iš ten ir kur nors išnešti, išrūšiuoti. Tiesa, ne kiekvienas ryžtasi šiai tvarkymosi rūšiai, nes čia reikia labai daug kantrybės. Taip pat ir kyla neapykanta sau. Juk sodo ar remonto darbai atsiranda dėl laiko poveikio. O štai sandėlio ir palėpės tvarkymas – dėl mūsų pačių kaltės, kadangi ten sutempėme viską nerūšiuodami, nustumdami kažką „tolimesneiateičiai“. Taigi, tvarka ten turi būti, tačiau ne visada ją taip lengva padaryti.