Nekilnojamojo turto dilemos

Jei paklaustume žmonių, kokia yra geriausia ilgalaikė investicija, dauguma net nedvejodami atsakytų, kad auksas ir nekilnojamasis turtas. Praktiškai kiekvienas savarankišką gyvenimą pradėjęs žmogus svajoja apie nuosavą būstą, o ne gyvenimą nuomojamame bute ar kambaryje. Apsisprendus įsigyti nekilnojamojo turto, daugelį kamuoja klausimas, kas geriau: butas ar namas. Šį apsisprendimą neretai lemia finansinės aplinkybės, nes namas visuomet kainuoja žymiai brangiau nei butas. Taip pat labai svarbūs ir pirkėjo poreikiai.

nekilnojamas turtasGyvenimas bute patogus tuo, kad šildymas, vandentiekis ir kitos sistemos yra centralizuotos, todėl buto savininkas gali palikti butą kad ir visai žiemai, o grįžęs vis tiek ras šiltas patalpas. Gyvenant nuosavame name žiemą išvykimas iš namų gali sukelti nepatogumų, nes porą dienų nepakūrenus krosnies gali susproginėti radiatoriai, o ir po dienos darbų grįžus į namus pirmiausia reikia pasikurti krosnį ir tik tuomet namai sušils. Tačiau šį nedidelį nepatogumą atperka erdvės klausimas: savame sode galima užsiauginti daržovių, šiltą vasaros dieną pasideginti savo pievutėje, o šašlykų daugiabučio kieme ar balkone, savaime suprantama, neišsikepsi.

Gyvenimą bute dažniausiai renkasi jauni žmonės, kurie laiką ir finansus, kuriuos atsieis rūpinimasis namu, mieliau skiria susitikimams su draugais, karjerai, kelionėms ar kitiems dalykams. Toks nekilnojamas turtas kaip namas labiau domina subrendusius, turinčius šeimą žmones, kurie nori, kad jų vaikai žaistų ne automobilių stovėjimo aikštelėse, o nuosavoje pievelėje, ir kuriems nusibodo per „popierines“ daugiabučių sienas klausytis kaimynų ginčų ar muzikos. Butą, jei leidžia finansai, galima įsigyti praktiškai bet kurioje miesto vietoje. Su namais situacija šiek tiek keblesnė – jie dažniausiai būna atokiau nuo miesto centro ar netgi atskirose gyvenvietėse, kurios kuriasi didžiųjų miestų pakraščiuose ar už jų. Iš vienos pusės, tokioje vietoje namo savininkas gali pailsėti nuo miesto triukšmo, pabūti gamtoje. Tačiau perkant nekilnojamą turtą už miesto reikėtų pasidomėti, ar ten važinėja visuomeninis transportas. Turintiems vaikų itin svarbu, kad vaikai saugiai pasiektų namus, tačiau tokiu atveju, kažkuriam iš tėvų gali tekti nuolat vežioti vaikus iš mokyklos, į būrelius ir iš jų, o dirbantiems asmenims tai gali tapti tikru iššūkiu.

Norintys parduoti, dovanoti ar apdrausti turimą labai dažnai susiduria su dilema, kaip įkainoti savo nekilnojamąjį turtą. Priklausomai nuo esamos ekonominės situacijos ir buvusios įsigijimo metu, būstas gali būti gerokai nuvertėjęs arba, priešingai, gali būti parduotas žymiai didesne nei pirkimo kaina. Ko gero, pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos nustatoma būsto kaina yra šie: vietovė (miestas, kaimas, didmiestis), atstumas nuo miesto centro, rajono saugumas ir prestižiškumas, rajono infrastruktūra, būstas tvarkingas ar jam reikalingas remontas, butas yra senos ar naujos statybos name. Jei būstas parduodamas suremontuotas,  su baldais ir buitine technika, savaime suprantama, jo vertė pakyla. Tačiau garantijos, kad naujai suremontuotą butą ar namą parduoti lengviau, nėra, nes nemaža dalis pirkėjų ieško neremontuoto būsto, kurį galėtų įsirengti pagal savo skonį. Norint tiksliai įkainoti turimą namą ar butą, geriausia į pagalbą pasitelkti specialistą, kuris įvertins, kiek vertas yra turimas nekilnojamasis turtas.  

Taigi trumpai apžvelgus klausimus, kylančius norint parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą, akivaizdu, kad turimi finansai ir kliento poreikiai yra svarbiausi veiksniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>