Apie malkų pardavimus

Malkos – tai ypatinga ir viena populiariausių iki pat šių dienų žaliava namams apšildyti. Be to, malkomis kūrenami ir židiniai, pirtys, ant iš malkų gautų žarijų kepami kepsniai, iš dalies malkų dėka ir rūkinama. Kiekvienas galėtų pasakyti, kad malkos yra lapuočių ir spygliuočių – visiškai taip pat kaip ir su mediena, augančia miške. Net ir mažiau patyrę ekspertai galėtų nuspėti, kurios rūšies mediena yra labiau vertinama, o kurios – pigesnė. Taigi lapuočių malkos laikomos vertingesnėmis dėl to, kad yra kaitresnės, mažiau teršia kaminą ir patį katilą, jos ganėtinai greitai išdžiūva – vos per keletą mėnesių. Spygliuočių malkos tuo tarpu daugiau naudojamos statyboje kaip pagalbinė medžiaga įrengiant namų pastolius ir kitas sistemas, sutvirtinimus.

Malkos ir jų kainos

malkos-kainaDaugelyje interneto tinklalapių, kuriuose prekiaujama malkomis, jų kaina neskelbiama. Tačiau yra ir tokių puslapių, kuriuose malkų kainą sužinti išties paprasta – ji pateikiama prie malkų aprašymo. Taigi natūralaus drėgnumo beržinių malkų erdvinis metras kainuoja nuo 120 litų. Taigi galime daryti prielaidą, kad šios malkos kaina yra santykinai vidutiniška. Tuo tarpu toks pats kiekis ąžuolinių malkų kainuoja maždaug  10 litų brangiau – apie 130 Lt. Beje, malkų tiekėjai savo tinklalapiuose greta malkų aprašymo pateikia papildomą įrašą: malkų kaina didėja, jei perkama daugiau kaip 10 erdmetrių. Galima spėti, kad ypač daug kainuoja specialaus sunkvežimio, skirto vežti dideliems kroviniams, paslaugos. Malkos Vilniuje paprastai į namus pristatomos per kelias dienas, esant poreikiui – ir greičiau.

Beje, malkų galima įsigyti ne tik kalades, bet jau ir iš anksto paruošas suskaldytas. Tokių malkų kubinis metras kainuoja nuo 5 iki 15 litų brangiau, lyginant su kaladėmis. Beje, malkas galima įsigyti skaldytas tiek stambiau, tiek ir smulkiau – pastarosios kainuoja brangiau iki 15 litų. Apskritai, malkos kaina vis kyla ir kyla ir daugelis naudojančių šį kurą svarsto, gal labiau apsimoka įsivesti dujas. Tačiau jei yra galimybė malkų gauti pigiau, rekomenduojama ir toliau pasilikti prie šio namų apšildymo būdo.

Malkos Vilniuje, kaip jau minėta, kainuoja brangiau. Tačiau čia ir servisas ir aptarnavimas yra kur kas greitesnis, kokybiškesnis. Pavyzdžiui, malkų galima įsigyti tiek smulkesnių, tiek ir stambesnių, kaip jau minėta. Tiekėjai suteikia galimybę įsigyti ir į specialias paletes supakuotų malkų – jų nebereikia krauti, tiesiog pakanka visą paletę nukelti į palėpę ir laukti žiemos, tada pakuotę praardyti ir malkas kūrenti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>