Kuo tokie patrauklūs indėliai?

Indėliai

Indėliai

Šiuolaikiniai bankai siūlo daugybę paslaugų. Bankuose galima laikyti pinigus, juos taupyti, investuoti, pasidaryti debetines ir kreditines korteles, sumokėti už prekes ir paslaugas, naudotis elektronine bankininkyste ir taip toliau. Taigi be bankų daugelis žmonių tiesiog nebeįsivaizduoja kasdienybės. Gana populiarios paslaugos – tai indėliai. Žmonės linkę taupyti ir visada turėti santaupų, kitaip tariant, būti pasidėję pinigų „juodai dienai“. Taupumas nėra jokia yda, greičiau atvirkščiai – privalumas. Žmones, kurie visiškai neturi santaupų, priimta laikyti lengvabūdžiais, išlaidūnais bei negalvojančiais apie savo ir artimųjų ateitį. Laikoma, kad kiekvieną mėnesį  reikėtų sutaupyti bent 5-10 procentų šeimos ar nors vieno šeimos nario gaunamų pajamų.

Taupyti paskatinti gali kaupiamieji indėliai. Jų esmė – indėliu padėtus pinigus galima papildyti kas savaitę, kas mėnesį, kad kelis mėnesius, tai yra bet kada, kai yra atliekamų pinigų. Galima pasirinkti ir tokią paslaugą, kai kiekvieną mėnesį sutartu laiku, pavyzdžiui, po atlyginimo gavimo nuo gautos sumos nurašoma tam tikra dalis pinigų. Taip žmonės tiesiog priverčiami taupyti – tenka išsiversti su turima suma ir mažiau išlaidauti. Jei netenkina kaupiamojo indėlio sąlygos, geriau padėti terminuotąjį indėlį – pinigai banke saugiai gulės tam tikrą periodą ir nereikės apie indėlį galvoti. Šiandien indėlius padėti galima net neišėjus iš namų – internetu. Tai ne tik labai patogu, bet ir naudinga finansiškai, nes į sąskaitą sugrįžta 0,05 procento didesnė suma, plius įprastos palūkanos už tą laikotarpį. Sudaroma galimybė indėlį padėti laikotarpiui nuo 7 dienų iki 60 mėnesių. Kuo ilgesniam laikotarpiui indėliai padedami, tuo daugiau palūkanų gaunama.

Indėlį galima padėti turint tam tikrą sumą pinigų. Vieni bankai reikalauja, kad ši suma būtų ne mažesnė nei 100 litų, kiti tuo tarpu interneto tinklalapiuose nurodo, kad minimali indėlio suma yra 400 ar 500 litų. Lietuvoje indėlius galima padėti ne tik litais, bet ir eurais ar JAV doleriais. Žinoma, yra ir tokių kredito bendrovių, kurios siūlo indėlius padėti netradicine valiuta – Didžiosios Britanijos svarais sterlingų, latais, Norvegijos kronomis ir taip toliau. Kartais, kai indėliai dedami kita valiuta, siūlomos ir kiek didesnės palūkanos. Žmonės, bijantys, kad litas nuvertės, taip pat yra linkę pinigus taupyti eurais ar JAV doleriais. Žinoma, euras laikomas stabiliausia valiuta, nes jo kursas nekinta jau daugybę metų, faktiškai nuo šios valiutos atsiradimo. Taigi belieka išsirinkti patikimą banką ar kredito bendrovę, mokančią didžiausias palūkanas ir ten padėti savo indėlį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>