Kontaktiniai lęšiai žiemą

Žiema tai toks metų laikas, kuriam reikia specialiai pasiruošti. Šiuo laikotarpiu reikia pasirūpinti ne tik oda, bet ir apsaugoti akis nuo kenksmingų saulės spindulių ir kitų veiksnių, kurie neigiamai veikia mūsų regėjimą. Ar žiemą geriau rinktis kontaktinius lęšius, ar korekcinius akinius? Šią dilemą nori išspręsti ne vienas žmogus. Toliau galima apžvelgti kontaktinių lęšių nešiojimo naudą vyraujant šaltukui. Lęšių privalumai, turintys didelę įtaką žiemą (palyginti su korekciniais akiniais):

  1. Lęšiai nerasoja! Esant šalčiui, kitaip nei kontaktiniai lęšiai, akiniai be perstojo rasoja ir juos reikia nuolat valyti. Labiausiai tai pastebima, kai keičiasi temperatūra (iš lauko patenkama į šiltą patalpą).
  2. Kontaktiniai lęšiai yra idealus sprendimas per išvykas kalnuose. Slidinėjant slidėmis arba snieglente, galima papildomai užsidėti apsauginius akinius, kurie, naudojami kartu su kontaktiniais lęšiais su UV filtru, yra puikus derinys, saugantis nuo saulės spindulių. Be to, regėjimo kokybė tampa geresnė, matomas vaizdas nesilieja, kaip dažnai atsitinka nešiojant akinius.
  3. Kontaktiniai lęšiai neatspindi šviesos, kuri galėtų mus apakinti. Su šia problema susiduria asmenys, nešiojantys akinius nuo saulės, žiemą ši problema tampa dar didesnė, nes sniegas atspindi labai daug saulės spindulių, net 85 proc.

Kai kurie stebisi, kaip
spalvoti kontaktiniai lęšiai neužsąla labai šaltą žiemą esant minusinei temperatūrai? Juk minkštų kontaktinių lęšių drėgmės lygis yra nuo 30 iki 74 proc. Atsakymas labai paprastas: kontaktiniai lęšiai neužšąla, nes judėdamas juos šildo akių obuolys. Tačiau transportuojant lęšius reikia pasirūpinti, kad lęšiai nebūtų žemesnėje nei 0 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje.

Iš ko gi jie gaminami?

Kieti nepraleidžiantys deguonies kontaktiniai lęšiai gaminami iš dirbtinės medžiagos PMMA, o kieti kontaktiniai lęšiai, kurie praleidžia deguonį, gaminami iš: akrilsilikono, fluoro polimerų, minkšti lęšiai – iš hidrogelio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>