Ar žinojote, jog kondicionieriai skirti ne tik vėsinimui?

Dauguma žmonių mano, jog oro kondicionieriai yra skirti vien patalpų vėsinimui. Tačiau anaiptol tai nėra tiesa. Kondicionieriai, nors dažniausiai ir naudojami būtent šiam tikslui, iš tiesų gali atlikti nemažai kitų funkcijų. Tai gali būti patalpų apšildymas, oro jonizavimas, vėdinimas, oro švarinimas, drėgmės sugėrimas ir net elektros taupymas!

kondicionieriaiTaigi, oro kondicionieriaus pagalba galima išspręsti ir kitas patalpoje kylančias problemas. Šildymas – viena iš jų. Lietuvoje esant nepastoviam klimatui, o ypač pereinamaisiais metų laikais, tokiais kaip pavasaris ar ruduo, neretai tenka susidurti su netikėtai užklupusiais šalčiais. Šiuo atveju kondicionierius, turintis šildymo funkciją, išties pasitarnautų. Tokie oro kondicionieriai labai naudingi tuomet, kai šildymo sezonas jau pasibaigęs ar dar neprasidėjęs, tačiau temperatūra patalpose trukdo dirbti ar suteikia diskomforto jausmą jose nuolat gyvenant. Taigi, šiuo atveju pasitarnautų oro kondicionierius su šildymo funkcija.

Žinoma, galima atrasti ir kitų alternatyvų norint papildomai apšildyti patalpą. Tai gali būti įvairūs elektriniai šilumą skleidžiantys prietaisai. Tačiau šie prietaisai dažniausiai išnaudoja nemažai elektros energijos, todėl toks šildymo būdas gana brangus. Tad turint omenyje, jog oro kondicionieriai išnaudoja kur kas mažiau elektros energijos (maždaug 3-4 ar daugiau kartų), būtų verta pagalvoti apie tokio kondicionieriaus įsigijimą.

Tokie oro kondicionavimo prietaisai dar vadinami šilumos siurbliais. Jie taip pat gali būti pritaikyti ir tokiose gyvenamosiose patalpose, kaip sodo ar sodybų nameliai, kuriuose paprastai galimybės apšildyti patalpas arba išvis nebūna, arba jos apšildomos malkų pagalba, kas reikalauja papildomų pastangų ir finansinių išteklių.

Taigi, naudojant kondicionierių, pasieksite ne tik norimų temperatūros pokyčių, bet ir pokyčių sąskaitose už elektros energiją. Tačiau optimalius rezultatus pastebėsite tik tinkamai pasirinkę kondicionierių ir įvertinę jo energetinį efektyvumą. Šis parametras dažniausiai žymimas raidėmis, lygiai taip pat, kaip ir renkantis kitą buitinę techniką. Tad geriausių rezultatų taupydami pasieksite pasirinkę "A" klasės kondicionierių. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į energetinio efektyvumo koeficientą, kuomet didesnė jo išraiška reiškia didesnį taupumą.

Šalia ko gero svarbiausių funkcijų, kurias atlieka kondicionieriai, svarbu paminėti ir dar vieną – oro valymo funkciją. Ši funkcija ypač aktuali alergiškiems žmonėms ar žmonėms, dirbantiems bei gyvenantiems judriuose, didesnio užterštumo rajonuose ir gatvėse. Taip pat tokių kondicionierių įrengimas parankus viešbučių kambariuose, kuriuose nuolatos keičiasi gyventojai.

Kondicionieriai padeda išvalyti orą nuo įvairių kvapų, rūkalų dūmų, žiedadulkių, įvairių bakterijų ir dulkių. Todėl kondicionuojamoje erdvėje žmonės jausis žymiai komfortabiliau, ypač jei juos kankina šienligė ar kitos alergijos formos. Na o gaivus oras visuomet bus malonus patalpose dirbantiems ar gyvenantiems žmonėms.

Kokybiški kondicionieriai taip pat tolygiai paskirsto ir oro srautą, užtikrindami, jog patalpose nebus sukeltas skersvėjis. Tai ypač aktualu linkusiems peršalti žmonėms. Taigi toks oro paskirstymas kur kas saugesnis sveikatai, nei įprastas vėdinimas atidarius langą. Be to, toks patalpų vėdinimas ir temperatūros reguliavimas vyksta pakankamai greitai. Kai kurie kondicionieriai temperatūros lygį patalpoje padidina ar sumažina vos per 15 minučių, todėl tai ypač patogus būdas norint greitai sukurti tinkamą aplinką patogiam darbui ir gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>