Kaip atidaryti interneto parduotuvę

Smagu matyti, kaip plečiasi tokios interneto parduotuvės kaip 1a.lt, kur gali nusipirkti daug dalykų, kurių anksčiau reikėdavo važiuoti į tikrą parduotuvę. O ką daryti, jeigu štai jums kaip tik kilo mintis atidaryti savo interneto parduotuvę? Manote, kad tai nesąmonė? Labai realus dalykas. Taip, kaip anksčiau žmonės atsidarydavo kioską ar parduotuvėlę, taip dabar lyg niekur nieko daug kas atsidaro interneto parduotuvę ir tai yra visiškai normali praktika.

Sugalvoti, ką pardavinėsite

Parduotuvė interneteVisų pirma, nuspręsite, ką pardavinėsite. Rinktis galite arba tai, kas manote, kad būtų paklausu, arba tai, kam turite aistrą. Gal be galo domitės medžiokle, todėl norėtumėte prekiauti medžioklės prekėmis. O gal esate tikras mados fanatikas – taigi, atsidarysite drabužių parduotuvę. O gal esate knygų medžiotojas – tada sukursite interneto knygyną. Jeigu atidarysite parduotuvę to dalyko, kurį labai mėgstate, tuomet ar verslas atneš didžiulius pinigus, ar nelabai, vis tiek jausitės laimėjęs – juk dirbote ten, kur jums patinka. Taip pat ir sirgsite už savo interneto parduotuvę labiau. Jums negaila bus dirbti viršvalandžius, daugiau pasistengti. O ir savo turimus kontaktus mylimoje srityje galėsite iškart pelningai išnaudoti. Priešingai, pasirinkę srity, kurioje jaučiatės prastai, kurios nekenčiate, tačiau manote, kad iš to uždirbsite – labai nepralobsite. Darbas taps vergove ir nieko gero nesigaus.

Rasti protingą nišą

Taigi, kad ir kuo prekiausite, nesiįjaudinkite dėl konkurencijos. Gal sakysite – statybinių medžiagų parduotuvių jau yra, tad aš jos nekursiu. Tačiau čia yra antrasis etapas, į kurį jums reikia eiti. Tai sugalvoti nišą, kurioje jūs prekiausite. Kuo ypatinga, kuo išskirtinė ir specifinė bus jūsų bendrovė, jos veikla? Kuo jūs nurungsite konkurentus? Nesvarbu į kokią pergrūstą rinką eisite, tačiau suradę savo kampą, savo kryptį, jūs atsidursite nišoje, kurios užpildymas galės jums būti pelningas.

Testuoti vandenis

Tuomet pamažu pradėkite kišti kojas į tą sritį. Tik nenerkite iškart stačia galva. Vertėtų pradėti pamažu. Taip, kaip dažant plaukus iš pradžių reikia pasidaryti alergijos testą ir užsitepti dažų ant nedidelio odos ploto, kad paaiškėtų, kaip reaguoja oda, taip reikėtų daryti ir su verslu. Pabandykite šiek tiek veiklos. Aišku, įvertinkite tai, kad dar nenaudojate savo didžiausio viešinimo ir reklamos, ir pagrindinės strategijos. Tačiau vis tiek matysite, ar yra bent koks susidomėjimas, ar kam nors įdomu tai, ką siūlote, ką darote. Tada, jeigu viskas gerai, kurkite normalų verslo planą ir pradėkite.