Jaukių namų šilumos šaltiniai

Jaukiems namams gali būti sukurta ir pritaikyta grindinio šildymo sistema, kuri padės sukurti tikrąją namų atmosferą. Tačiau jaukumą namuose spinduliuoja daug dalykų. Kas iš tiesų jį padeda sukurti?

Grindinis šildymas

GerundaKodėl būtent šiltos grindys suteikia tiek jaukumo namams? Dėl to, kad tai pagrindas, ant kurio stovime. Tai grindys, kuriomis vaikštome, kuriomis mūsų pėdos liečiasi. Tai tarsi žemė, ant kurios stovime, tik daug geresnė – tobulai pritaikyta mūsų poreikiams. Lacanas rašė, kad tam tikra prasme, namai mūsų vaizduotėje turi būti tobuli kaip embrionui gimda – tobulai apgaubiantys, saugantys ir atitinkantys visus poreikius. Tad šiltos grindys iškart suteikia tą kitą lygį, gerą emociją, kad tai vieta, kurioje tavęs laukia pats namas, vieta, kurioje tau nutiestas šiltas takas.

Židinys

Šilta šviesa, pagal visas psichologijos taisykles, iš senų laikų mums reiškia saugumą, jaukumą. Tad ir židinys namuose yra kažkas tokio, ką matydami jaučiamės gerai, jaučiamės laimingesni, esantys ten, kur turime būti. Tai ateina iš seniausių laikų, gyvenimo olose, buvimo prie laužo, šilumos. Juk kadaise šiluma ir vanduo buvo pagrindinės sąlygos, leidžiančios išgyventi. Gerai susimąsčius, tos pačios jos yra ir dabar. Todėl židinys ir gali būti kažkas tokio, kas namams padės kurti jaukumą.

Medinės detalės

Medis yra natūralios aplinkos dalis, taip pat turinti mums genetikoje signalą, kad viskas gerai, jauku, malonu. Kartu jis pakankamai šilta medžiaga, nes yra nedidelio tankio, taigi, jos viduje daug oro tarpelių, gerai izoliuojančių šilumą. Tad namai, kuriuose yra medinių detalių, kad ir medinis parketas ar kokios nors apdailos, mums iš karto asocijuojasi su laimingesniu, geresniu gyvenimu, kada galime džiaugtis, jog taip malonu, taip gera.

Dekoracijos

Gėlės taip pat yra paimtos iš gamtos, ir jos mums siejasi su gyvybe. Todėl kambariniai augalai, nebūtinai žydintys, gal tiesiog žali, jau iškart yra tai, apie ką mes galvojame, ko mes norime. Minkštos dekoracijos taip pat yra labai jaukus dalykas, kadangi tai siejasi su kailiu. Žinant mūsų kilmę, suprantama, kodėl kailis simbolizuoja jaukumą.