Įmonių pardavimas: ką pravartu žinoti?

Įmonių pardavimas gali būti tikras galvos skausmas pardavėjui: kaip tam pasiryžti, kaip rasti pirkėją ir kaip apiforminti įmonės perleidimo aktą. Kartais gali prireikti ir teisininkų pagalbos, ir, nors tai kainuos papildomai, tačiau viskas įvyks greitai ir sklandžiai.

įmonių pardavimasTaigi, ką daryti, jei tvirtai apsisprendėte parduoti įmonę? Pirmiausia reikėtų būti tikriems, kad įmonė neturi skolų, kad jos buhalterija sutvarkyta – taip bus paprasčiau parduoti ir reikės tvarkyti mažiau dokumentų. Kitas žingsnis – pirkėjo paieška jūs, žinoma, galite patys įdėti skelbimą, arba ieškoti skelbimų su antrašte „perku įmonę“.

Kitas dalykas – reikės sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį. Ją parengti nebus labai sudėtinga, nes šios sutarties šabloną galite rasti tiesiog internete – tereikės užpildyti savo duomenis. Pirkėjų galima rasti net ir ten, kur mažiausiai tikitės.

Paprastai įmonių pardavimas būna gerai apsvarstytas veiksmas, ir sprendimas nebūna padaromas per kelias dienas ar kelias savaites. Kai žinote, kad jau esate tvirtai parduoti savo įmonę, pradėkite apie tai kalbėti su aplinkiniais žmonėmis – niekada nežinote, kas gali susigundyti įmonės pirkimu.

Turbūt ir nereikia aiškinti, kad naudingiausia paskutiniais mėnesiais prieš pirkimo-pardavimo sutarties sudarymą reikėtų kuo labiau stengtis pakelti įmonės pelną ir reputaciją – tikėtina, kad įmonę pavyks parduoti geriausia kaina. Vis dėlto, pardavėjams dažnai galvoje kirba klausimas – o už kiek parduoti įmonę? Be jokios abejonės, kainą reikėtų nustatyti, įvertinus įmonės duodamą pelną, taigi, kaina turi būti „pamatuota“.

Būkite atsargūs, bendraudami su potencialiais pirkėjais – pirmiausia įvertinkite, ar jo ketinimai pirkti įmonę yra rimti, ar jis tenori išgauti kuo daugiau konfidencialios informacijos. „informacijos nutekėjimas“ gali būti net labai nenaudingas, todėl su kiekvienu potencialiu pirkėju galite sudaryti konfidencialios informacijos sutartį. Žinoma, tai kainuos laiko ir pastangų, tačiau, kaip sako liaudies išmintis, „atsargumas gėdos nedaro“.

Galiausiai, kai potencialus pirkėjas ištaria „perku įmonę“, galite pradėti rūpintis pirkimo-pardavimo sutartimi. Kaip jau minėta anksčiau, jos sudarymas tikrai nebus sudėtingas, tačiau būkite atidūs net ir smulkmenoms.

Kai kurie asmenys, parduodantys įmonę, mano, kad gali lengvai apsieiti be teisininko pagalbos, tačiau pastarąjį samdytis tikrai verta – nors ir turėsite papildomų išlaidų, tačiau tai atsipirks, pardavus įmonę. Teisininkas paprastai padeda sutaupyti laiko, palengvinti bei pagreitinti pardavimo procesą, o taip pat ir pasirūpina, kad įmonė būtų parduota geriausia kaina.

Taigi, įmonių pardavimas gali nebūti toks sudėtingas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio: svarbiausia pasverti, kas būtų naudingiausia jums patiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>