Energetinis sertifikatas

Kas tai yra? Energetinis sertifikatas pažymi, koks būsto energetinis naudingumas, tai yra, kalbant bendrai, jis parodo, kiek sunaudojama energijos apšildyti būstą. Jo naudingumas žymimas klasėmis – nuo A klasės iki G klasės. A klasė yra pati aukščiausia – jei sertifikate pažymėta, kad būsto energetinis naudingumas yra būtent tokios klasės, tai reiškia, kad apšildyti būstą sunaudojama mažiausias kiekis energijos. Su G klase viskas atvirkščiai – tai parodo, kad sunaudojamas energijos kiekis yra labai didelis. Paprastai butų energetinissertifikatas pažymi, kad energetinis naudingumas yra G klasės. Paprastai šis sertifikatas yra šabloniškas, ir visų standartinių butų savininkams jis išduodamas toks pats. Jei buto savininkas mano, kad energetinis naudingumas yra aukštesnės klasės, jis gali samdytis ekspertus, kurie nustatys, ar energetinis naudingumas yra aukštesnės klasės nei G. Deja, tai pasiteisina gana retai, o ekspertų darbas kainuoja kelis šimtus litų, taigi, paprasčiausiai pinigai paleidžiami vėjais.

Energetinis sertifikatasVis dėlto, norint parduoti namą, būtina kviestis ekspertus, kurie įvertins, koks būsto energetinis naudingumas. Šiuo atveju namo savininkas išlaidų neišvengs, tačiau, jei nustatoma gana aukšta energetinio naudingumo klasė, būsto kainą galima pakelti. Šiandien vis daugiau žmonių rūpinasi, kad namo išlaikymas kainuotų kuo pigiau, taigi, jie dažnai būna pasiryžę sumokėti daugiau už namą, jei vėliau jo išlaikymas kainuos pigiai. Paprastai per kurį laiką už namą sumokėta didesnė suma atsiperka. Ekspertai vertina labai daug dalykų – ne tik, kokia namo šildymo sistema, bet ir kurioje pusėje yra namo langai, koks namo stogas, koks šilumos pralaidumas, taip vertinama, ar yra apšildytos lubos, sienos ar grindys. Visa tai turi įtakos energetiniam naudingumui, taigi, vertinimas atliekamas gana išsamiai. Nors kai kurie klausia, kam reikalingas tas energetinis sertifikatas, tačiau tai dažnai duoda naudos pačiam namo pardavėjui. Su butais kiek kitaip, paprastai šiuo atveju sertifikatas tėra vienas iš formalumų, norint parduoti butą, nes sertifikatą gali išduoti ne tik ekspertas, bet ir notaras. Vis dėlto, būsimam buto savininkui rūpi, kiek reikės mokėti už šildymą šaltuoju metų laiku, tačiau paprastai pakanka vien tik parodyti paskutinių metų sąskaitas už šildymą. Taip būsimas buto savininkas žinos, ko tikėtis. Su parduodamu namu kiek kitaip – jūs be sertifikato paprasčiausiai negalite įrodyti, kiek kuro sunaudojate šaltuoju metų laiku, taigi, tam ir reikalingas sertifikatas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>