Ekologiška ekovata

Artėjant žiemos sezonui vis daugiau namų savininkų susirūpina kokiais dar būdais galėtų sumažinti savo išlaidas šilumai ir džiaugtis šiltu būstu. Kuo daugiau galvojama apie šiltus ir jaukius namus, tuo daugiau kyla klausimų apie tai. Labai svarbu įsirengti ne tik kokybišką, bet ir efektyvią katilinę, kurios pagalba bus paprasta šildytis šaltuoju metų laiku. Bet jeigu Jūs tik sumontuosite gerą katilą ar pagalbines sistemas, o būstas bus neapšiltintas, tuomet nebus jokios naudos.

ekovataBūsto šiltinimas padeda efektyviai išsaugoti namų šilumą ir taupyti išlaidas šildymo sezono metu. Labai svarbu pasirinkti kokybiškas šiltinimo medžiagas. Šiuo metu sienų šiltinimui dažniausiai naudojamas putų polistirolas ir vata. Šios medžiagos skiriasi pagal savo rūšis ir savybes. Labiausiai klientų vertinama ekovata užima pirmaujančias pozicijas.

Lietuvoje per pora dešimtmečių ši šiltinimo medžiaga buvo puikus sprendimas šiltinimo darbuose. Nors Anglijoje ji pradėta gaminti XIX amžiaus pabaigoje. Tai ekologiška ir gerai šilumą izoliuojanti celiuliozės vata. Kadangi šios vatos yra skirtingų gamintojų, tai rekomenduojama renkantis atkreipti dėmesį į jos savybes. Labai gerai, jeigu ekovatos savybės leidžia statybų metu nenaudoti garo izoliacijos. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori sutaupyti pinigų, nes nereikia pirkti papildomų medžiagų.

Šiuo metu pirkėjai tapo išrankūs visoms statybinėms medžiagoms. Labai svarbu ne tik šiluma, bet ir komfortas namuose. Todėl geriau rinktis šiltinimo medžiagą, kuri gerai izoliuos garsą. Tai ypatingai svarbu, jeigu gyvenate šalia triukšmo šaltinių, pavyzdžiui, didelio eismo gatvės ar gamyklos. Šilumos izoliacija taip pat labai svarbi, tad nepamirškite ir jos.

Daugelis klaidingai mano, kad ekovata netinka ten kur galimas gaisro pavojus. Ši šiltinimo medžiaga kaip tik pasižymi labai geromis nedegimo savybėmis. Žinoma verta pasiteirauti pardavėjo, prieš įsigyjant ekovatą, ar jos atsparumas pakankamai didelis.

Dar vienas mitas, kad ekovata greitai susiguli ir kas kelerius metus, norint išsaugoti šilumos sulaikymo savybes, tenka ją keisti. Tai ne tik ekologiška, bet ir ilgaamžė šiltinimo medžiaga, kuri atlieka ir medinės konstrukcijos apsaugos nuo puvimo funkciją. Renkantis ekovatą reikia atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir gamintojo suteikiamas garantijas.

Kiekvienas būsto savininkas, kuris rūpinasi savo namais žino kaip svarbu tinkamas jo apšiltinimas ir gera šildymo sistema. Jeigu Jums kyla klausimų ką geriau rinktis, tai kreipkitės į šios srities specialistus, kurie ras tinkamų sprendimų tik Jūsų išskirtiniu atveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>