Ąžuolinės grindys

Ąžuolinės grindys

Ąžuolinės grindys

XXI amžiuje žmonės vėl truputį sugrįžta prie ekologijos, natūralių žaliavų ir pluoštų. Ne išimtis – ir statybų bei pramonės sritis. Natūralios medžiagos dažniausiai pasirenkamos vidaus apdailai ir remontui. Daugelis žmonių dar prieš daugybę metų pamėgo natūralią medieną. Šiandien visas pasaulis įvertino jos pliusus – medienos įkainiai šoktelėjo, ir šiandien medienos gaminių įsigyti gali anaiptol ne kiekvienas užsimanęs. Apdailai pasirenkamos vidaus, lauko, pirties dailylentės. Prekiaujama dailylenčių priedais, mediniais apvadais. Dažnai prekiaujama ir statybine mediena, jau pagamintais medžio gaminiais ar net smulkiais statiniais, jau neminint kūrenimui skirtos medienos – pastaroji nėra rinktinė, dažniausiai panaudojama tai, kas liko po apdirbimo. Daugelio žmonių svajonėse – pušinės, o ypač – ąžuolinės grindys. Tad plačiau aptarsime natūralios medienos grindis.

Ąžuolo medienos grindys gaminamos 20 mm storio ir 120 mm pločio. Lentų ilgį galima pasirinkti pagal kambario ar vietos, kurioje jos bus klojamos, matmenis. Dažniausiai ąžuolo grindų ilgis svyruoja nuo 800 iki 3000 milimetrų. Ąžuolo mediena būna patogiai supakuota ryšuliuose po 4 lemtas. Kvadratinis metras ąžuolo medienos kainuoja nuo 65 Lt, kai tuo tarpu pušies mediena – gerokai, kartais net perpus pigesnė. Tai lemia tam tikri faktoriai. Pavyzdžiui, ąžuolinės grindys yra ilgaamžės, jos pasižymi atsparumu trinčiai ir nedideliems smūgiams. Be to, jas galima papildomai peršlifuoti, perlakuoti ir atnaujinti. Specialistai ąžuolines grindis rekomenduoja padengti specialia alyva, kuri suteiks ne tik ilgalaikę apsaugą, bet ir labai gražų rusvą atspalvį.

Pasirinkusiųjų natūralios medienos grindis žmonių namuose bus jauku ir gražu. Kokybiškos grindų lentos turi būti gerai išdžiovintos, tačiau neperdžiūvusios. Kai grindų lentos gerai nušlifuojamos, joms nebereikia papildomo šlifavimo. Grindų lentos gaminamos net iki 180 mm pločio, o dažniausiai klientai renkasi 20 ir 27 mm storio lentas. Ąžuolinės grindys turi specialius įlaidus, dėl kurių vėliau grindis itin paprasta sumontuoti. Dar vienas privalumas – grindų lentas galima sumontuoti plaukiojančio parketo principu, kai vienos lentos jungiamos su kitomis. Dėl šios priežasties gaminant grindų lentas nežymiai užapvalinamos ir grindų briaunos. Taip lentų sujungimai atrodo kur kas gražiau. Kokybiškai sumontuotos ir pagamintos grindys tarnauja daugybę metų, jas galima peršlifuoti ir atnaujinti – mediena atgauna senąją spalvą ir vėl grindys tampa kaip ką tik sudėtos. Ąžuolinės grindys, lyginant su pušinėmis, yra atsparesnės mechaniniams pažeidimams, nedideli įbrėžimai ant jų beveik nematomi, taigi praktiškumą ir kokybę mėgstantiems žmonėms ąžuolo medienos grindys yra kone tobulas pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>