Automobilių surinkimas – vyrų pramoga

Auto didmenaKai senelis ėmė naudotis išmaniuoju telefonu su internetu, jo pirmieji lankomi puslapiai buvo autodidmena.lt, kitos auto dalių parduotuvės ir pardavinėjamų mašinų skelbimų portalai. Kaip seniau vyrams viena didžiausių pramogų būdavo automobilių pirkimas, surinkimas ir remontas, taip ir dabar liko sportiniu interesu. Dėl to ne vienas vyresnio amžiaus žmogus pamėgsta naudotis skaitmeninėmis technologijomis. O ką – labai gerai. Esi senas, skauda sąnarius, tai nereikia jau niekur eiti, gali tiesiog imti telefoną ir panaudoti jį autodidmenos paieškose. Ir nors feminizmas nuolat teigia tokius dalykus, kad automobilių prekyba yra verslas, kuris puikiai tinka ir moterims, tačiau iš tiesų tikrieji auto entuziastai vis tiek išlieka tie patys – vyrai.

Tėvas ir brolis taisydavo automobilius

Štai autodidmena.lt neseniai apsipirkęs senelis – mūsų herojės Miglės tėvas. „Visą savo vaikystę prisimenu tarp nuolatinių automobilių servisų. Mūsų kieme tėvas keliolika metų dirbdavo. Varydavo mašinas, jas suremontuodavo, paskui parduodavo. Vėliau, kai jau pats nepajėgė ir išėjo dirbti kito darbo, tada pradėjo tuos darbus dirbti kiti žmonės, kuriems išnuomojome garažą. Galiausiai, dabar jau viskas taip yra, kad aš žinau, kad ir mano broliai, ir tėvas buvo labai linkę į automobilius. O aš ir mama niekada nejautėme tam didelio potraukio. Nors save ir laikau feministe, nes dirbu sunkų matematinį darbą, tačiau visgi mašinos liko potraukiu labiau vyrams“, – sako ji.

Vaikinas su draugais taiso ir remontuoja

Miglė prisimena, kad labai nustebo, kai netikėtai su savo vaikinu pateko į panašią situaciją kaip vaikystėje, kai susirinkdavo daug vyrų, kalbėdavosi apie automobilius, o jos reikalai likdavo ignoruojami. „Atsimenu, kad taip būdavo vaikystėje, kai pilnas kiemas prisirinkdavo vyrų, visi žiūrėdavo, kas ten ką daro. Tai tuo metu aš neturėdavau nė žodžio, ką pasakyti. Visuomet maniau, kad tai kažkoks provincialumas, galvoti, kad jie yra aukščiau, nes moka rinkti automobilius, o moteris tiesiog atitraukti nuo tokios veiklos. Tačiau labai nustebau, kai šią vasarą su savo vaikinu patekau į analogišką situaciją. Šiaip jis humanitaras ir neturi tų patriarchalinių vyro bruožų. Tačiau štai visai neseniai taip nutiko, kad jis pasakė, jog užsuksime pas vienus jo draugus. Užsukome – kieme išardytas motociklas, o aplink jį gal 10 draugų vyrų, ir visi kalbasi apie tas auto dalis, pajėgumus ir kt. Pasijaučiau, tarsi būčiau staiga grįžusi į vaikystę“, – sako Miglė.