Akumuliatoriai ir padangos: kaip juos prižiūrėti?

Gana sudėtinga išskirti, kokios automobilio dalys yra pačios svarbiausios, nes jas visas reikia teisingai prižiūrėti. Kartais vairuotojai jas prižiūri neteisingai arba skiria per mažai laiko priežiūrai – vieni dėl informacijos stokos, kiti  tiesiog iš apsileidimo. Gana dažnai dėl netinkamos priežiūros genda automobilių akumuliatoriai, ir atsikėlus vieną rytą tiesiog nepavyksta užsivesti automobilio. Apmaudu, tiesa?

aumuliatoriaiTaigi, pašnekėsime apie tai, kaip turi būti prižiūrimi automobilių akumuliatoriai ir padangos, kurioms taip pat turėtų būti skiriama pakankamai dėmesio įvairiais metų laikais.

Pirmiausia, ką turėtų atsiminti kiekvienas vairuotojas, yra tai, kad akumuliatoriaus išorė visada turi būti švari ir sausa. Taigi, karts nuo karto akumuliatorių reikia patikrinti: taip pat ir elektrolito lygį, ir, jei reikia, papildyti distiliuotu vandeniu. Akumuliatorių įkrovimo įranga turi veikti gerai. Jei labai daug važinėjate mieste, labai šaltu arba labai karštu oru, kartą per mėnesį patikrinkite akumuliatoriaus būklę autoservise arba specializuotoje parduotuvėje. Negalima palikti ilgiau nei dešimt dienų nenaudojamo automobilio su įjungta signalizacija. akumuliatorius visada turi būti įkrautas: jei neįkrauti akumuliatoriai paliekami šaltyje, tikėtina, kad jums vėliau nebepavyks jo "prikelti". Jei nenaudojate naujo akumuliatoriaus, laikykite jį sausoje ir vėsioje vietoje. Akumuliatorius turi būti įkrautas.

Ką reikėtų žinoti apie automobilio padangų priežiūrą? Svarbu kartą per mėnesį patikrinti automobilio padangų slėgį, tą galite padaryti tiesiog degalinėje, kurioje paprastai pilatės degalų. Kad padangos jau nusidėvėjo, tą sužinosite patikrinę padangų protektorių. Padangose įtaisytas nusidėvėjimo indikatorius, įtaisytus protektoriuje. Tai galite pamatyti protektoriaus grioveliuose, kurie yra keliose padangos vietose. Kai briaunelės susilygina su esančiomis gretimai briaunelėmis, tai ženklas, kad laikas keisti padangas. Kai kurie vairuotojai padangas keičiasi matys, tačiau bus daug saugiau, jei tai patikėsite profesionaliems autoserviso darbuotojams. Tai tikrai nėra neįperkama paslauga, be to, ji atliekama pakankamai greitai, todėl nieko neprarandate. Ne visi vairuotojai turi geras sąlygas padangas pasikeisti patiems, todėl važiuoja į kaimą ar kur kitur, kur galėtų tai padaryti, todėl dažnai tiesiog neprisiruošia to padaryti, taigi, vasarinės padangos pakeičiamos žieminėmis  vėliau nei reikėtų arba atvirkščiai. Tai, žinoma, gali sukelti šiokių tokių nemalonumų, be to, tai tikrai kenkia vairuotojo ir jo keleivių saugumui.

Nepamirškite, kad visomis automobilio dalimis būtina tinkamai rūpintis – tik taip galėsite užtikrinti, kad jūsų kelionė bus saugi,  o tehnikinę apžiūrą pereisite be didelio vargo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>