tai priemonės ir drauge nematerialūs dalykai, tam tikra prasme sustyguojantys mūsų gyvenimą ir kaip laikrodžiai viską padedantys sustatyti į tam tikras vėžes. Nors daugelis negali pakęsti nei laikrodžių, nei kalendorių, be jų mūsų gyvenimas būtų tiesiog neišvengiamas.

Kalendorių atsiradimas pasaulyje ir Lietuvoje

kalendoriaiManoma, kad kalendorius išrado senovės egiptiečiai, o vėliau jų naudojimo tradiciją perėmė ir romėnai. Lietuvoje primą kalendorių apie 1845 metus išleido L. Ivinskis ir nuo to laiko kalendoriai dar plačiau paplito. Mūsų senoliai labai mėgo plėšomus sieninius kalendorius, kuriuose kasdien, kitoje lapelio pusėje buvo tam tikri skaitiniai, kaip tvarkyti buitį, apsisaugoti nuo tam tikrų ligų. Ir šiandien išlikę pastarieji kalendoriai, tačiau paprastai jie būna suskirstyti pagal tam tikras temas: tai sveikatos, šeimos, sodo,  senjorų ir panašūs kalendoriai.

Saulės kalendorius – laiko skaičiavimo sistema, kurią naudojame ir mes

Šiandien plačiausiai naudojamas saulės kalendorius – tradicinis kalendorius, kurį naudojame ir mes. Jos suskirstytas į 12 mėnesių po 30 parų, kai kurie jų turi ir po 31 dieną ar netgi mažiau, po 28-29, kaip kad vasaris.