Mėnesio archyvas: 2016 m. spalio mėn.

Kokių dokumentų reikia santuokos nutraukimui?

Viešoji įstaiga „Credibell“ Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Mažeikiuose vykdo projektą „Skyrybų kontora“, teikdami kokybiškas ir nebrangias skyrybų paslaugas. Įstaiga nemokamai konsultuoja teisiniais klausimais, klientą nuolatos informuoja apie skyrybų eigą, suteikia galimybę išsiskirti negaištant laiko vaikščiojant dėl reikalingų dokumentų bei atidedant mokėjimus. „Skyrybų kontoros“ darbuotojai patys surenka visas reikalingas pažymas ir gali atstovauti Jus teisme, jei to pageidaujate. Tačiau tam, kad pradėtumėte skyrybų procesą, jums yra reikalingi tam tikri dokumentai.

Skyrybų paslaugosVisų pirma, pareiškimas dėl santuokos nutraukimo turi būti pasirašytas abipusiu susitarimu. Antroji sutartis – dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Skyrybų paslaugos reikalauja ir kitų dokumentų, kurių jums reikia: santuokos liudijimo, jeigu turėjote vaikų – jų gimimo liudijimų, pažymos iš „VŠĮ Regitra“ apie turimas transporto priemones, net jei sutuoktiniai neturi registruotų transporto priemonių, taip pat pažymos apie nekilnojamąjį turtą. Sutuoktiniai, gyvenantys šeimoje, neretai įkuria savo įmones, užsiima bendra veikla. Tad nutarę nutraukti santuoką, turi pateikti įmonių steigimo dokumentus. Taip pat pora turi pateikti įvairias ataskaitas ir sutartis, susijusias su gaunamomis pajamomis, paskolomis. Taigi, jei turite kreditinių įsipareigojimų ir planuojate skirtis, nepamirškite pasirūpinti pažymomis apie turimus įsipareigojimus bankams bei kreditoriams. Tiesa, pastariesiems turėtumėte pateikti išsamią informaciją dėl planuojamų skyrybų ir jų teisinių pasekmių. Kreditoriui patvirtinus prašymą, jų suteiktą dokumentą galite pridėti prie skyrybų nutraukimo bylos, tačiau jei sulauktumėte neigiamo atsakymo, jums reikėtų koreguoti teisinių pasekmių sutartį ir ieškoti kompromiso. Jeigu su antra puse buvote sudarę vedybų sutartį, jos, žinoma, taip pat prireiks. Kadangi kiekviena skyrybų byla yra skirtinga, priklausomai nuo jūsų skyrybų priežasties, būkite surinkę kuo daugiau įrodymų ir pagrįstų priežasčių, kodėl norite skirtis, nes jums reikės įvairių tai patvirtinančių dokumentų.

Įsigykime butą atsakingai

Parduodami butaiButo įsigijimas – vienas atsakingiausių pirkinių kiekvieno žmogaus gyvenime. Prieš perkant būstą reikia būti tvirtai apsisprendusiems dėl buto vietos, kambarių skaičiaus, ploto, buto įsigijimo sąlygų ir pan. Tam, kad liktumėte patenkintas įvykdytu sprendimu dėl būsto pirkimo, atkreipkite dėmesį į tam tikrus faktorius, galinčius nulemti jūsų apsisprendimą.

Ilgametę patirtį rinkoje turintys nekilnojamojo turto agentai ir būsto pardavėjai, visų pirma, siūlo pasidomėti įmone, į kurią yra kreipiamasi dėl namų įsigijimo. Pasiteiraukite, koks yra objekto generalinis rangovas, o jei įmonėje dirbantys asmenys nenori to atskleisti – galite sunerimti, nes namų objektus derėtų pirkti tik iš patikimų žmonių ir įmonių. Dar vienas svarbus žingsnis – sužinoti gyvenamosios patalpos paskirtį. Priklausomai nuo paskirties, skiriasi gyvenamosios vietos deklaravimo galimybės bei mokesčiai, kuriuos reikia mokėti įvairioms institucijoms. Trečia – būtinai išsiaiškinkite, kokie yra norimo pirkti namo ar būto energiniai rodikliai. Kiekvienam mūsų norisi gauti kainą ir kokybę atitinkančius produktus, ypač jei kalbame apie tokius didelius pirkinius kaip būstas. Taip pat pasidomėkite elektros instaliacijomis, vandentiekiu, namo bendrijai priskiriamais mokesčiais kaip apmokami darbuotojai, liftai, bendros namo patikros mokesčiai ir kt. Jeigu auginate vaikus ar planuojate jų turėti, turbūt didelį dėmesį atkreipsite į tai, ar aplink naująjį būstą yra darželiai, mokyklos, būtiniausių maisto prekių parduotuvės, automobilių stovėjimo aikštelė, garažas ar viešojo transporto stotelės.

Skaityti straipsnį “Įsigykime butą atsakingai” »