Mėnesio archyvas: 2016 m. rugpjūčio mėn.

Ką reikėtų žinoti apie ISO sertifikavimo procedūrą?

ISO sertifikavimasGcert Baltic įmonės misija – suteikti tinkamą vadybos sistemų mokymą ir sertifikavimą. Įmonė siekia tapti lyderiu mokymo ir sertifikavimo sektoriuje. ISO sertifikavimas naudingas tuo, jog yra pripažintas tarptautiniu lygmeniu, įmonės vadybos sistemos principai yra pritaikomi veikloje, mokymus praėję asmenys sužino, kokia yra ISO nauda įmonei bei kaip ji veikia kitas sistemas. Sertifikavimo procedūra nėra trumpa, o ji prasideda nuo paraiškos užpildymo. Toliau yra derinamas kainos ir sertifikavimo sąlygų pasiūlymas. Suderinus paraišką yra pasirašoma sertifikavimo sutartis ir pradedamas audito plano nustatymas, kurį atlieka komanda. Audito procedūra susideda iš dviejų etapų: pirmoje dalyje tikrinama kliento vadybos dokumentacija, antrojoje – įvertinamas įgyvendinimas vadybos sistemoje. Tuomet audito komanda pateikia gautus rezultatus. Po tikrinimo, įmonė pastabas bei sprendimus teikia Gcerti. Vėliau išduodamas sertifikatas ir patalpinamas įmonės puslapyje. Kartą per metus įmonė įsipareigoja atlikti priežiūros auditą, o pakartotinis sertifikavimas taip pat yra reikalingas, kuris turi būti atliktas per trejus metus.

Skaityti straipsnį “Ką reikėtų žinoti apie ISO sertifikavimo procedūrą?” »

Kaip išsirinkti tinkamą vertimų biurą?

Kiekviena aukšto lygio įmonė, importuoji įvairias prekes iš užsienio, turi pasirūpinti įvairiais tarptautiniais dokumentais bei kokybiškais etikečių vertimais. Lietuvoje esti nemažai vertimo biurų, todėl ne tik pradedantiesiems, tačiau ir jau patirties turintiems verslininkams nelengva išsirinkti kuris vertimo biuras geriausiai atitiks jų lūkesčius. Esant didelei konkurencijai bei plačiam vertimų biurių pasirinkimui gali leisti sau būti itin išrankiais bei smulkmeniškais, todėl mūsų patarimų pagalba galėsite susirasti patikimą aukštos kokybės vertimų biurą.

Kaina, trukmė, pridėtinė vertė

Vertimo biurasVisų pirmiausia, klauskite atsiliepimų įvairių draugų ar kolegų, kurie galėtų iš savo asmeninės patirties rekomenduoti bent keletą vertimų biurų. Juk visada geriausia reklama ne ta, kurią randate internete, o reklama „iš lūpų į lūpas“, kuri tikrai garantuoja aukštą kokybę ir kelia kur kas didesnį pasitikėjimą. Jei turėsite bent keletą variantų iš ko galite rinktis jau gavus rekomendacijas, atmetimo būdu bus kur kas paprasčiau išsirinkti tą vienintelį.

Skaityti straipsnį “Kaip išsirinkti tinkamą vertimų biurą?” »

Kaip tinkamai pasirengti statyboms?

Statybos – nemenkas iššūkis tiek klientui, tiek ir darbus atliekantiems specialistams. Juk vieniems nepaprastai svarbu, kad būsimas statinys atitiktų visus pageidavimus, būtų ne tik tvarkingas, tačiau ir estetiškai atrodytų, o kitiems – kad darbai vyktų sklandžiai, kad užsakovas būtų patenkintas rezultatu, kad darbai būtų atlikti laiku. Kad pavyktų visa tai įgyvendinti ir nepatirti nei streso, nei papildomų rūpesčių, labai svarbu pasirūpinti kone pačia svarbiausia statybų proceso dalimi – projektavimu. Kartais nutinka taip, kad statyboms besirengiantys klientai neįvertina šio etapo svarbos, tačiau veikiausiai taip yra dėl to, kad apie pastarąjį, projektavimą, mažai ką žino. Taigi, kas yra projektavimas ir kam to reikia?

Kam reikalingas projektavimas?

ProjektavimasProjektavimas – kertinis visų statybos darbų akmuo. Be jo, nė vienas kitas etapas negali būti pradėtas. Tik tinkamai atlikus projektavimo darbus, pateikus patvirtintus projektus, galima pradėti apie statybas, jų eigą bei kitus dalykus. Projektavimas reikalingas tam, kad statybos apskritai galėtų vykti. Tuo užsiimantys specialistai pasirūpina ne tik vietos, kurioje numatytas statyti būstas ar bet kokios kitos paskirties statinys, tyrimais, bet ir reikalingų medžiagų sudėtimi, jų kiekiu. Būtent projekte numatomi visi statybų etapai, medžiagos, kurios bus naudojamos, kaip ir kur bus montuojami įvairūs įrenginiai, išvedžiojamas vandentiekis, nuotekų šalinimo sistemos ir pan. Projektavimas reikalingas tam, kad visus kitus statybų darbus atliekantys specialistai (santechnikai, statybininkai ir kt.) žinotų, kaip ir kas turi būti atliekama.

Kaip vyksta projektavimo darbai?

Skaityti straipsnį “Kaip tinkamai pasirengti statyboms?” »