Mėnesio archyvas: 2013 m. balandžio mėn.

Kokias funkcijas atlieka raktų dirbtuvės

Kokias funkcijas atlieka raktų dirbtuvėsRaktų dirbtuvė šiais laikais gali atlikti daugybę funkcijų. Be raktų gamybos, raktų dirbtuvė dar gamina imobilaizerius, remontuoja spynas. Būna, kai raktų dirbtuvė prie spynų pritaiko jau pagamintus raktus. Kauno Žaliakalio raktų dirbtuvė teikia ir tokią paslaugą, kaip spynų pritaikymą prie rakto. Galima sakyti, kad tokius dalykus sugeba atlikti ne kiekviena raktų dirbtuvė. Savanorių prospekte veikianti raktų dirbtuvė visada pilna klientų. Matyt, jie vienas kitam perduoda, kuo ši raktų dirbtuvė užsiima. Panašu ir į tai, kad šita raktų dirbtuvė yra sutelkusi gerą specialistų komandą. Jei geri specialistai, ir raktų dirbtuvė garsėja geromis paslaugomis. Kai ši raktų dirbtuvė neveikia, žmonės neieško kitos, o laukia, kada atsidarys. Daugelis tvirtina, kad tai pati geriausia raktų dirbtuvė Kaune. Nežinau, ar tai tikrai geriausia raktų dirbtuvė mieste, bet centre tikrai pati geriausia. Teko girdėti, kad dar nebloga raktų dirbtuvė veikia Šančiuose, bet ten neteko lankytis. Kiti tvirtina, kad ne ką prastesnė raktų dirbtuvė ir Šilainiuose, IKI prekybos centre. Nesinaudojau jos paslaugomis, todėl negaliu tvirtinti, kad tai irgi aukšto lygio raktų dirbtuvė.

Daugiau informacijos – http://www.urmas.net/lt/katalogas/paslaugos/

Kontaktiniai lęšiai žiemą

Žiema tai toks metų laikas, kuriam reikia specialiai pasiruošti. Šiuo laikotarpiu reikia pasirūpinti ne tik oda, bet ir apsaugoti akis nuo kenksmingų saulės spindulių ir kitų veiksnių, kurie neigiamai veikia mūsų regėjimą. Ar žiemą geriau rinktis kontaktinius lęšius, ar korekcinius akinius? Šią dilemą nori išspręsti ne vienas žmogus. Toliau galima apžvelgti kontaktinių lęšių nešiojimo naudą vyraujant šaltukui. Lęšių privalumai, turintys didelę įtaką žiemą (palyginti su korekciniais akiniais):

  1. Lęšiai nerasoja! Esant šalčiui, kitaip nei kontaktiniai lęšiai, akiniai be perstojo rasoja ir juos reikia nuolat valyti. Labiausiai tai pastebima, kai keičiasi temperatūra (iš lauko patenkama į šiltą patalpą).
  2. Kontaktiniai lęšiai yra idealus sprendimas per išvykas kalnuose. Slidinėjant slidėmis arba snieglente, galima papildomai užsidėti apsauginius akinius, kurie, naudojami kartu su kontaktiniais lęšiais su UV filtru, yra puikus derinys, saugantis nuo saulės spindulių. Be to, regėjimo kokybė tampa geresnė, matomas vaizdas nesilieja, kaip dažnai atsitinka nešiojant akinius.
  3. Kontaktiniai lęšiai neatspindi šviesos, kuri galėtų mus apakinti. Su šia problema susiduria asmenys, nešiojantys akinius nuo saulės, žiemą ši problema tampa dar didesnė, nes sniegas atspindi labai daug saulės spindulių, net 85 proc.

Kai kurie stebisi, kaip
spalvoti kontaktiniai lęšiai neužsąla labai šaltą žiemą esant minusinei temperatūrai? Juk minkštų kontaktinių lęšių drėgmės lygis yra nuo 30 iki 74 proc. Atsakymas labai paprastas: kontaktiniai lęšiai neužšąla, nes judėdamas juos šildo akių obuolys. Tačiau transportuojant lęšius reikia pasirūpinti, kad lęšiai nebūtų žemesnėje nei 0 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje.

Iš ko gi jie gaminami?

Kieti nepraleidžiantys deguonies kontaktiniai lęšiai gaminami iš dirbtinės medžiagos PMMA, o kieti kontaktiniai lęšiai, kurie praleidžia deguonį, gaminami iš: akrilsilikono, fluoro polimerų, minkšti lęšiai – iš hidrogelio.

Šiuolaikinis vonių restauravimas ir vonios remontas

Dažnai prisireikia remontuoti ne tik svetaines, miegamuosius, prieškambarius, virtuvę, bet ir vonios kambarį. Įprastų gyvenamųjų kambarių remontas ne tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, bet ir yra kur kas paprastesnis. Tereikia perdažyti ar pertapetuoti sienas, perkloti grindis, parinkti naujus baldus. O štai vonios kambario remontas yra kur kas sudėtingesnis procesas, nes dažnai prireikia ir keisti senus vamzdžius, santechniką, išmontuoti vonią ir klozetą. Virš vonios dažnai būna išklotos plytelės, tad prireikia jas išdaužyti. Be to, dažnai kyla problemų su senos vonios išgabenimu, taigi gal geresnė išeitis – vonių restauravimas arba kitaip – vonių remontas?

Vonių restauravimasVonios remontas kainuoja gana brangiai, tad dažnai žmonės tiesiog neturi susitaupę reikiamos sumos pinigų. Ypač dažnai tai nutinka pensininkams, kurie gyvena senos statybos namuose, „tarybiniais“ vadinamuose butuose. Tokiems žmonės parankiausia rinktis ne kapitalinį, bet kosmetinį remontą. Kosmetinis remontas kainuos kur kas pigiau. Į tokį remontą įeina iškritusių plytelių keitimas, sienų dažymas, senų vonių restauravimas ir kiti panašūs darbeliai. Jei vonia tiek šiek tiek nusidėvėjusi, gali pakakti ir smulkaus remonto, t. y. padažyti nusilaupiusias vietas. Tačiau dažna vonios būna gerokai apsilaupiusios, vietomis atsiradusios didžiulės kitų spalvų dėmės, taigi smulkus kosmetinis vonios remontas čia jau nebepadeda – reikia kviestis vonių restauravimo paslaugas teikiančius meistrus.

Skaityti straipsnį “Šiuolaikinis vonių restauravimas ir vonios remontas” »

Automobilių supirkimas

Automobilių supirkimas

Automobilių supirkimas

Automobilių supirkimas  - tai tokia paslaugų rūšis, kurios pagalba galite nesukdami galvos parduoti savo automobilį. Kartais sakoma, kad toks būdas tinkamas tik „blondinėms“, turint omenyje moteris, o gal ir vyrus, nieko nenutuokiančius apie automobilius, jų galimus įkainius ir stovį.

Tačiau, deja, šmaikštuoliams tektų nusivilti. Automobilių supirkimas gali būti naudingas absoliučiai visiems – tiems, kad nori greitai ir neskausmingai atsikratyti savo seno automobilio. Tačiau tokia paslauga, kaip automobilių supirkimas jokių būdu neturėtų būti siejama vien su senais automobiliais. Įmonės, užsiimančios automobilių supirkimu ieško visokių automobilių, jie būtų važiuojantys ar nevažiuojantys, naudoti ar visai nauji. Taip pat neatsisakoma ir automobilių su defektais, ypatingų konstrukcijų automobilių ar tokių, kurie turi tiek išorės, tiek vidaus pažeidimus.

Skaityti straipsnį “Automobilių supirkimas” »

Kuo patrauklūs investiciniai fondai?

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai

Norintiems investuoti tai padaryti yra net ne keli, o bemaž keliolika būdų. Vieni žmonės investuoja į verslą, kiti – į nekilnojamąjį turtą, į save ar savo vaikų ateitį. Žinoma, pastarieji du – tai ne visai tiesioginiai investavimo būdai. Tačiau investuoti galima daug kur. Kiti investicija laiko į banką saugiai padėtus pinigus, kurie „augina“ palūkanas. Dar kiti žmonės linkę rizikuoti, jie dalyvauja akcijų biržose ir tokiu būdu bando praturėti. Kiekvienas žmogus renkasi tai, kas jam geriausia. Dar viena galimybė – tai investiciniai fondai, kuriuos plačiau aptarsime šiame straipsnyje. Tai viena iš populiariausių investavimo formų, kai investuotojų sutelkti pinigai investuojami į akcijas arba į obligacijas, priklausomai nuo pasirinktos fondo strategijos. Tokia investavimo forma ypač paplitusi JAV bei ekonomiškai išsivysčiusiose Vakarų Europos valstybėse.

Skaityti straipsnį “Kuo patrauklūs investiciniai fondai?” »

Ąžuolinės grindys

Ąžuolinės grindys

Ąžuolinės grindys

XXI amžiuje žmonės vėl truputį sugrįžta prie ekologijos, natūralių žaliavų ir pluoštų. Ne išimtis – ir statybų bei pramonės sritis. Natūralios medžiagos dažniausiai pasirenkamos vidaus apdailai ir remontui. Daugelis žmonių dar prieš daugybę metų pamėgo natūralią medieną. Šiandien visas pasaulis įvertino jos pliusus – medienos įkainiai šoktelėjo, ir šiandien medienos gaminių įsigyti gali anaiptol ne kiekvienas užsimanęs. Apdailai pasirenkamos vidaus, lauko, pirties dailylentės. Prekiaujama dailylenčių priedais, mediniais apvadais. Dažnai prekiaujama ir statybine mediena, jau pagamintais medžio gaminiais ar net smulkiais statiniais, jau neminint kūrenimui skirtos medienos – pastaroji nėra rinktinė, dažniausiai panaudojama tai, kas liko po apdirbimo. Daugelio žmonių svajonėse – pušinės, o ypač – ąžuolinės grindys. Tad plačiau aptarsime natūralios medienos grindis.

Ąžuolo medienos grindys gaminamos 20 mm storio ir 120 mm pločio. Lentų ilgį galima pasirinkti pagal kambario ar vietos, kurioje jos bus klojamos, matmenis. Dažniausiai ąžuolo grindų ilgis svyruoja nuo 800 iki 3000 milimetrų. Ąžuolo mediena būna patogiai supakuota ryšuliuose po 4 lemtas. Kvadratinis metras ąžuolo medienos kainuoja nuo 65 Lt, kai tuo tarpu pušies mediena – gerokai, kartais net perpus pigesnė. Tai lemia tam tikri faktoriai. Pavyzdžiui, ąžuolinės grindys yra ilgaamžės, jos pasižymi atsparumu trinčiai ir nedideliems smūgiams. Be to, jas galima papildomai peršlifuoti, perlakuoti ir atnaujinti. Specialistai ąžuolines grindis rekomenduoja padengti specialia alyva, kuri suteiks ne tik ilgalaikę apsaugą, bet ir labai gražų rusvą atspalvį.

Skaityti straipsnį “Ąžuolinės grindys” »

Birios medžiagos – statyboms ir netik

Birios medžiagosBirios medžiagos yra ypatingos tuo, kad joms laikyti reikia specialių indų. Jei birios medžiagos labai smulkios, pro sietelį lengvai išbyra. Kartais birios medžiagos sukrenta į gumulus. Tuomet sakoma, kad tokios birios medžiagos naudoti jau netinkamos. Jei birios medžiagos paliečiamos ligų, irgi pakeičia formą. Kai birios medžiagos užsikrečia kenkėjais, išmetamos. Vartoti maistui negalima, jei birios medžiagos pakeičia spalvą. Pačios smulkiausios turbūt yra birios medžiagos iš manų kruopų. Dar labai smulkios birios medžiagos yra sorų kruopos ir kuskusas. Galima teigti, kad birios medžiagos yra ir miltai, krakmolas. Juk birios medžiagos yra visos, kurios byra. Šiais laikais yra gražių stiklinių indų, kuriuose laikomos birios medžiagos nesugenda ilgą laiką. Indai turi būti sandarūs, kitaip birios medžiagos gali sugesti. Sugedusios birios medžiagos gali būti sušertos gyvuliams. Mieste gyvulių nėra, todėl birios medžiagos metamos į konteinerį.

Daugiau informacijos – http://www.urmas.net/lt/katalogas/statybines-prekes/

Naudoti nešiojamieji kompiuteriai

Naudoti kompiuteriai

Naudoti kompiuteriai

Naudoti nešiojamieji kompiuteriai kuo toliau tuo tampa paklausesni tarp žmonių, nusprendusių pereiti nuo stacionarių kompiuterių, prie nešiojamų. Tuo tarpu žmonės, kurie nori atsinaujinti nešiojamuosius kompiuterius ar dėl kitų priežasčių, parduoda kompiuterius daugiausiai pasiūliusiems pirkėjams.

Ė kokius dalykus reiktų atsižvelgti, prieš perkant kompiuterius? Pirmas dalykas yra tas, jog jeigu ruošiatės pirkti nešiojamąjį kompiuterį, turėtumėte atsižvelgti į tai, ar kompiuteris bus su garantija. Taip pat išsiaiškinkite, kurtas kompiuteris buvo pirktas, kad netektų nusipirkti vogto kompiuterio.

Kitas dalykas susijęs su kompiuteriais tas, jog naudoti kompiuteriai įprastai būna su panaudotomis detalėmis: juk kompiuterius perparduodantys asmenys apie juos nusimano ir įprastai išima geras dalis, todėl turėtumėte apžiūrėti pati kompiuterį ir jo vidaus įrenginius.

Skaityti straipsnį “Naudoti nešiojamieji kompiuteriai” »

Žmogaus sapnas apie duoną ir pyrago gaminius

Duona, pyrago gaminiaiŽmogus kartą susapnavo keistą sapną. Jį pagrobė duonos, pyrago gaminių karalystės burtininkė. norėdamas išsivaduoti iš jos kerų jis turėjo suvalgyti kalną duonos, pyrago gaminių. Ir svarbiausia, bevalgydamas kartoti – valgau duonos, pyrago gaminius… paėmė į rankas žmogus iš didelės duonos, pyrago gaminių stirtos pirmą gaminį, įsidėjo į burną tardamas – valgau duonos, pyrago gaminį… ištirpo burnoje gabalėlis .. ir taip žmogus ėmė valgė ir kartojo – valgau.. kuo ilgiau jis valgė ir kuo dažniau kartojo tuo širdyje jam stiprėjo meilė duonos, pyrago gaminiams. Burtininkė suprato, kad žmogaus gera širdis ir pagarba yra tokia didžiulė, kad ji nugalėjo jos kerus… Burtininkė išleido žmogų, tardama, už tavo meilę jiems, tu visada savo namuose turėsi , tavo šeima bent jau duonos ir pyrago gaminių niekad nepritrūks. Nuo tada žmogus gyveno sočiai ir laimingai, ant jo stalo visada buvo duonos, pyrago gaminių. jais jis dalijosi ir su visais duonos , gaminių pritrūkusiais žmonėmis.

Daugiau informacijos – http://www.urmas.net/lt/katalogas/maisto-prekes/duona-pyrago-gaminiai/

Kuo tokie patrauklūs indėliai?

Indėliai

Indėliai

Šiuolaikiniai bankai siūlo daugybę paslaugų. Bankuose galima laikyti pinigus, juos taupyti, investuoti, pasidaryti debetines ir kreditines korteles, sumokėti už prekes ir paslaugas, naudotis elektronine bankininkyste ir taip toliau. Taigi be bankų daugelis žmonių tiesiog nebeįsivaizduoja kasdienybės. Gana populiarios paslaugos – tai indėliai. Žmonės linkę taupyti ir visada turėti santaupų, kitaip tariant, būti pasidėję pinigų „juodai dienai“. Taupumas nėra jokia yda, greičiau atvirkščiai – privalumas. Žmones, kurie visiškai neturi santaupų, priimta laikyti lengvabūdžiais, išlaidūnais bei negalvojančiais apie savo ir artimųjų ateitį. Laikoma, kad kiekvieną mėnesį  reikėtų sutaupyti bent 5-10 procentų šeimos ar nors vieno šeimos nario gaunamų pajamų.

Taupyti paskatinti gali kaupiamieji indėliai. Jų esmė – indėliu padėtus pinigus galima papildyti kas savaitę, kas mėnesį, kad kelis mėnesius, tai yra bet kada, kai yra atliekamų pinigų. Galima pasirinkti ir tokią paslaugą, kai kiekvieną mėnesį sutartu laiku, pavyzdžiui, po atlyginimo gavimo nuo gautos sumos nurašoma tam tikra dalis pinigų. Taip žmonės tiesiog priverčiami taupyti – tenka išsiversti su turima suma ir mažiau išlaidauti. Jei netenkina kaupiamojo indėlio sąlygos, geriau padėti terminuotąjį indėlį – pinigai banke saugiai gulės tam tikrą periodą ir nereikės apie indėlį galvoti. Šiandien indėlius padėti galima net neišėjus iš namų – internetu. Tai ne tik labai patogu, bet ir naudinga finansiškai, nes į sąskaitą sugrįžta 0,05 procento didesnė suma, plius įprastos palūkanos už tą laikotarpį. Sudaroma galimybė indėlį padėti laikotarpiui nuo 7 dienų iki 60 mėnesių. Kuo ilgesniam laikotarpiui indėliai padedami, tuo daugiau palūkanų gaunama.

Skaityti straipsnį “Kuo tokie patrauklūs indėliai?” »